Żużel - Best Speedway Tv

#5 Co nowego w regulaminie? Zmiana po dotknięciu taśmy, czyli junior za juniora | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
regulaminie

#5 Co nowego w regulaminie? Zmiana po dotknięciu taśmy, czyli junior za juniora

#5 Co nowego w regulaminie? Zmiana po dotknięciu taśmy, czyli junior za juniora

Od przyszłego sezonu w regulaminie będziemy mieli około 10 zmian. Przedstawiamy dzisiaj piątą z nich.

W tegorocznym sezonie przepis o dotknięciu taśmy był bardziej rygorystyczny niż ten na przyszły rok. Po dotknięciu taśmy przez seniora zastąpić go mógł jeden z juniorów drużyny. Jeśli jednak i ten dotkną w powtórce taśmy, bieg był puszczany w niepełnej obsadzie. W sezonie 2023 ma nastąpić zmiana i w takim przypadku również junior może zostać zastąpiony, zawodnikiem młodzieżowym.

Tim Soerensen nowym zawodnikiem Startu Gniezno

„Regulamin DMP 2023” – rozdział 3, art. 719, pkt. 1: W biegach I – XV, zawodnik z numerem startowym 1 – 5 lub 9 – 13, który po zapaleniu zielonego światła startowego dotknie motocyklem taśmy maszyny startowej, będzie wykluczony z biegu, lecz w biegu powtórzonym może być zastąpiony przez zawodnika rezerwy zwykłej z numerem 6, 7 i 14, 15 odpowiednio. Jeżeli również ten zawodnik zostanie wykluczony za dotknięcie motocyklem taśmy maszyny startowej, do powtórzonego biegu może zostać zgłoszony drugi zawodnik rezerwy zwykłej drużyny. Każde zastępstwo, o którym mowa powyżej jest zawsze rezerwą zwykłą, niezależnie od rodzaju rezerwy zawodnika wykluczonego i mają zastosowanie przepisy art. 720 ust. 4 oraz art. 83 ust 4.

Fot. Michał Świącik

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

#5 Co nowego w regulaminie? Zmiana po dotknięciu taśmy, czyli junior za juniora

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×