Żużlowy sezon 2021 rozpocznie Kryterium Asów w Bydgoszczy

Autor: Małgorzata Olejniczak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Żużlowy sezon 2021 rozpocznie Kryterium Asów w Bydgoszczy 3

Zawody odbędą się w poniedziałek, 29 marca, o godzinie 18. Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport.

Ostatnie Kryterium Asów na Stadionie Miejskim w Bydgoszczy rozegrano 1 kwietnia 2012 roku. Zwyciężył wtedy dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, Darcy Ward. Na podium stanęli także Maciej Janowski oraz Robert Kościecha. Po 9 latach przerwy, Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy ponownie będzie gospodarzem zmagań Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda.

Historia turnieju sięga lat 50., kiedy to Criterium Asów było jednym z ostatnich turniejów rozgrywanych w sezonie. Dopiero w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia turniej stał się inauguracją żużlowego sezonu w Polsce. Pierwszym zwycięzcą został Zbigniew Raniszewski, który w 1951 roku zakończył zawody z 15 punktami na koncie. Najwięcej, bo aż 14 razy (w tym 9 z rzędu) po zwycięstwo sięgał Tomasz Gollob, który dziesięciokrotnie wygrał turniej zdobywając komplet punktów (15).

Żródło: kryteriumasow.com