Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużlowy ekspert nie widzi zespołu, który jest w stanie pokonać Falubaz w dwumeczu

Żużlowy ekspert
fot. Marta Astachow

Autor: Marcin Boroch

Żużlowy ekspert nie widzi zespołu, który jest w stanie pokonać Falubaz w dwumeczu

Enea Falubaz Zielona Góra na zapleczu PGE Ekstraligi pozostaje ekipą niepokonaną i według wielu ekspertów jest na najlepszej drodze, aby powrócić do elity. Po 13. kolejkach zgromadzili na swoim koncie 32 punkty i już od dobrych kilku tygodni zapewnili sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej. Głos w sprawie zielonogórzan zabrał były działacz Ireneusz Macieja Zmora.

Darcy Ward tęskni za Polską i naszą ligą “Kocham ten kraj i tęsknie za każdymi niedzielnymi zawodami ligowymi”

Na początku został zapytany o to, czy nieco gorsza dyspozycja „Myszek” w ostatnich tygodniach może budzić niepokój przed najważniejszą częścią sezonu – „Uważam, że nie ma najmniejszych powodów do niepokoju. Każda drużyna podczas sezonu ma spadek formy. W przypadku Enea Falubazu to jest zresztą idealny moment, żeby się z tym zmierzyć. Zespół jest pewny pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej i jakaś drobna zadyszka nie niesie ze sobą teraz żadnych skutków. W mojej ocenie oni będą znowu bardzo silni na najważniejsze mecze tegorocznych rozgrywek”

Według byłego prezesa Stali Gorzów nadal są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze – „Peleton pościgowy wprawdzie nieco przyspieszył, ale dysproporcja sił pozostaje tak duża, że nadal nie widzę rywala, który mógłby im realnie zagrozić

Nie ma też wątpliwości, że Falubaz pojedzie w wielkim finale. Jego zdaniem ciekawiej zapowiadać się będzie walka o drugie miejsce w walce o bezpośredni awans PGE Ekstraligi” Kolejność w peletonie pościgowym się zmienia. Jeszcze niedawno typowałbym, że tej grupie będzie przewodzić Abramczyk Polonia. Ta drużyna spisuje się jednak poniżej oczekiwań. Niedawno do gry włączył się ROW Rybnik, a teraz niewiarygodnie przyspiesza Arged Malesa i to oni są chyba na ten moment drugą najsilniejszą ekipą w lidze. Jeszcze raz jednak podkreślam, że nie widzę zespołu, który jest w stanie pokonać Falubaz w dwumeczu” – kończy Zmora

Przed Eneę Falubazem Zieloną Górą ostatnie spotkanie w zasadniczej częścią sezonu, gdzie zmierzą się na własnym stadionem z ROWem Rybnik.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *