Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużlowiec Włókniarza Częstochowa chce poprawy względem sezonu 2023

Żużlowiec Włókniarza Częstochowa
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużlowiec Włókniarza Częstochowa chce poprawy względem sezonu 2023

Maksym Drabik w minionym sezonie jeździł w barwach Włókniarza Częstochowa. Razem ze swoim zespołem zajęli oni 4. miejsce w PGE Ekstralidze. O swojej dyspozycji w rozgrywkach i nadchodzącej kampanii 25-latek opowiedział w wywiadzie dla klubowych mediów.

Sezon żużlowy 2023

W sezonie 2023 Maksym wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,840 i był liderem formacji krajowej w swojej drużynie. Przez cały sezon prezentował solidny poziom, jednak zdarzał się mecze, gdzie kompletnie Drabikowi nie szło, co miało wpływ na zdobycze punktowe. Samemu zawodnikowi ciężko jest ocenić siebie, ale, jak powiedział dla klubowych mediów, chce pracować, aby prezentować się lepiej na przestrzeni całego sezonu.

– Starałem się dbać o każdy aspekt sezonu. Trudno też oceniać mi samego siebie, uzyskać dokładne czynniki czy sytuacje, które wpłynęły na niepowodzenia w bieżącym roku. Wraz z moim zespołem sukcesywnie będziemy podejmować decyzje, które mają w założeniu sprawić, że będzie mniej przegranych biegów oraz błędów poczynionych na wielu warstwach sezonu. Posiadamy koncepcję najbliższych miesięcy. Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się zgodnie z zamiarami i większość naszych działań przyniesie wymierne korzyści – mówił w wywiadzie dla klubowych mediów Maksym Drabik.

Przyszłoroczne cele Włókniarza

Skład Włókniarza uległ małej zmianie. Odszedł Jakub Miśkowiak, którego na pozycji zawodnika do lat 24 zastąpił Mads Hansen. Oprócz roszady w składzie zmienił się również sztab trenerski. Lecha Kędziorę zastąpił Janusz Ślączka. Do „Lwów” dołączyli również Piotr Mikołajczak jako dyrektor sportowy oraz Sebastian Ułamek, nowy trener młodzieży. Zmiany te mogą wpłynąć na przyszłoroczną dyspozycję częstochowian. Oto co, o tym myśli Maksym Drabik.

– Wszyscy w większym bądź mniejszym stopniu jesteśmy indywidualistami. Oczywiście, zmierzamy do tego samego celu, lecz każdy z zawodników własną drogą. Zawodnicy w naszej drużynie są bardzo zmotywowani i posiadamy określone zamiary na zbliżający się sezon. Nie mogę dawać gwarancji na to, co przyniosą podjęte decyzje. Wszystko ułożą pierwsze tygodnie nowego sezonu. Na tę chwilę pozostaje nam oczekiwać i w trakcie przygotowań reagować, wyjaśniać oraz realizować przyjęte strategie i plany – powiedział.

Chęć rozwoju Maksyma Drabika

Drabik jest dosyć utytułowanym zawodnikiem. 25-latek ma na swoim koncie dwa złota Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a także wiele medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W obecnej chwili skupia się on jednak na poprawie swojego warsztatu, a także udoskonaleniu techniki i ciągłym rozwoju.

– Aktualnie staram się przywiązywać wartość do funkcjonowania mojego warsztatu – motocykli. Zależy mi również na poprawianiu swojej techniki jazdy oraz poszerzaniu wiedzy, którą zdobywam na torze. To stanowi dla mnie priorytet – wyjaśnił.

20230910 DSC00009
Fot. Kazimierz Kożuch
350242686 271270961974849 1737433897719624345 n
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *