Przejdź do treści
Aktualności

Żużlowe wydarzenia minionego tygodnia

Żużlowe wydarzenia

Autor: Jakub Bielak

Żużlowe wydarzenia minionego tygodnia

Żużlowy weekend obfitował w wiele interesujących wydarzeń i zawodów. Kolejne spotkania i turnieje stały się historią. Co zapamiętamy z tego niezwykle upalnego sierpniowego końca tygodnia? Emocji i ważnych rozstrzygnięć nie brakowało na wszystkich polskich poziomach rozgrywkowych, a także w indywidualnych turniejach.

Żużel. Zbigniew Boniek ostro o decyzjach sędziego w Landshut! “Wykluczenie Szczepaniaka – absurd”

Kolejarz Rawicz kompromituje siebie i 2. Ligę

W piątkowy wieczór Texom Stal Rzeszów pokonała Metalika Recycling Kolejarz Rawicz w stosunku 70:19. Występ rawiczan był skandaliczny i nie miał nic wspólnego z rywalizacją sportową na profesjonalnym poziomie. Oczywiście każdy z młodych zawodników gości chciał pojechać jak najlepiej, jednak różnica poziomów była aż nadto widoczna. Klub z Wielkopolski ma spore problemy finansowe i od jakiegoś czasu przystępuje do spotkań w rezerwowym składzie.

Rzeszowie
Fot. Jakub Malec

Awans Szymona Woźniaka do cyklu GP

Szymon Woźniak jest kolejnym Polakiem, który zostanie stałym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix. Wychowanek bydgoskiej Polonii przez lata sumiennie budował swoją pozycję w światowym żużlu i w sobotę spełnił jedno ze swoich największych marzeń – zapewnił sobie miejsce w przyszłorocznym cyklu GP. Woźniak zajął trzecie miejsce w turnieju GP Challenge w Gislaved, za plecami Jasona Doyle’a i Martina Vaculika. Przed 30-latkiem ogromne wyzwanie, ale Woźniak z pewnością będzie na nie gotowy.

Doyle
Fot. Sonia Kaps

Wiktor Przyjemski z tytułem IMEJ

W sobotę w Gorzowie odbył się finał indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. W tych zawodach startować mogą zawodnicy do lat 19. Faworytem turnieju był Wiktor Przyjemski i to właśnie do fantastycznego 18-latka z Bydgoszczy trafił złoty medal. Drugi był Damian Ratajczak, a trzeci reprezentant miejscowej Stali – Mathias Pollestad.

David Bellego odstawiony od składu Polonii

Francuz jeszcze niedawno jeździł w barwach ekstraligowej Fogo Unii Leszno. Może przygoda w elicie nie była imponująca i trwała ledwie sezon, ale Bellego nie zawiódł na całej linii na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W Polonii zakładano, że będzie on jednym z najlepszych zawodników 1. Ligi i liderem zespołu. W ćwierćfinałowym spotkaniu w Landshut Bellego jednak ani razu nie wyjechał na tor. W Polonii skończyła się do niego cierpliwość i zdecydowano się postawić na Benjamina Basso. Duńczyk jednak nie popisał się i zdobył ledwie 3 punkty z bonusem

Znamy półfinalistów PGE Ekstraligi

Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions KS Apator Toruń oraz Platinum Motor Lublin – Tauron Włókniarz Częstochowa. Tak wyglądają półfinałowe pary w PGE Ekstralidze. Z rywalizacją żegnają się ebut.pl Stal Gorzów oraz Fogo Unia Leszno. Pierwsze półfinały już w najbliższą niedzielę, natomiast rewanże odbędą się dwa tygodnie później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *