Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Zbigniew Boniek ostro o decyzjach sędziego w Landshut! „Wykluczenie Szczepaniaka – absurd”

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Zbigniew Boniek ostro o decyzjach sędziego w Landshut! „Wykluczenie Szczepaniaka – absurd”

W niedzielne popołudnie odbył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy 1. Ligi Żużlowej, między Landshut Devila a Polonią Bydgoszcz, samo spotkanie wywołało sporo emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Było pełne upadków, w których między innymi ucierpiał Kai Huckenbeck. W zawodach jedną z głównych ról zagrał sędzia, podejmując kilka kontrowersyjnych decyzji na korzyść gospodarzy.

Żużel. Znamy półfinałowe pary PGE Ekstraligi. Pora na decydujące starcia

Na temat pracy Tomasza Fiałkowskiego podczas niedzielnego spotkania głos zabrał sam Zbigniew Boniek, kibic i osoba udzielająca się w klubie z Bydgoszczy. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na Twitterze napisał, że sędzia swoimi decyzjami chciał uczynić spotkanie interesującym, a wykluczenie Mateusza Szczepaniaka nazwał absurdalnym.

Nie ma co się dziwić reakcji Zbigniewa Bońka, gdyż podejmowane przez Tomasza Fiałkowskiego decyzję, nie należały do najtrafniejszych, a nie były one w większości w sytuacjach bardzo trudnych do oceny. Ostatecznie bydgoszczanie i tak wygrali całe spotkanie, jednak zwyciężyli tylko 1 punktem, co mogło być spowodowane właśnie tymi sytuacjami, kiedy to wykluczeni zostali zawodnicy Polonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *