Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Znamy zwycięzcę przetargu na prawa transmisyjne do PGE Ekstraligi i Speedway 2. Ekstraligi

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Znamy zwycięzcę przetargu na prawa transmisyjne do PGE Ekstraligi i Speedway 2. Ekstraligi

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o tym, do kogo trafią prawa transmisyjne PGE Ekstraligi i Speedway 2. Ekstraligi na kolejne lata. O nie ubiegać się miały ich obecny posiadacz Canal+ oraz Discovery. Dużo wskazuje na to, że znamy zwycięzcę tego starcia.

Jak wynika z informacji portalu WP SportoweFakty, który potwierdził wpis Karola Bierzyńskiego w serwisie X, to Canal+ pokonało nadawcę imprez cyklu Grand Prix w przetargu na prawa telewizyjne dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych w Polsce. Jego kwoty nie są jednak znane, lecz można się spodziewać, że kluby ze Speedway 2. Ekstraligi otrzymają więcej pieniędzy do podziału, niż jest to w przypadku obecnie obowiązującej umowy.

Wiemy więc, że prawa transmisyjne na lata w przypadku PGE Ekstraligi 2026-2028 oraz Speedway 2. Ekstraligi 2025-2027, pozostaną u obecnego ich posiadacza. Nie pewna jest natomiast sytuacja co do piątkowych meczów ekstraligi pokazywanych przez Eleven Sports na zasadach sublicencji, która obowiązuje podczas trwania obecnej umowy. Na dalszy rozwój wydarzeń w tej sprawie i oficjalne ogłoszenie ze strony zarządzających ligą będziemy musieli poczekać.

Żużel
Fot. Łukasz Wilk
20230830 DSC07707 1
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×