Przejdź do treści
Aktualności/Ligi Zagraniczne

Żużel. Zawodnicy złapani na dopingu w Wielkiej Brytanii. Ogromne kary dla jednego z nich

Żużel
fot. Facebook British Speedway

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Zawodnicy złapani na dopingu w Wielkiej Brytanii. Ogromne kary dla jednego z nich

W ostatnich miesiącach w Wielkiej Brytanii mieliśmy parę sytuacji związanych z testami antydopingowymi. Najpierw zasady złamał Nick Morris, nie poddając się obowiązkowej kontroli, w wyniku czego został zawieszony. Jakiś czas później dwóch zawodników również miało problemy z antydopingówką. Dzisiaj poznaliśmy dalsze losy dwójki „niepokornych”.

Cała sytuacja rozegrała się podczas spotkania 5 września, kiedy testy wykonane przed spotkaniem pomiędzy Plymouth Gladiators a Berwick Bandits wykazały pewne nieprawidłowości. Richie Worrall i Steve Boxall nie zostali dopuszczeni do spotkania. Wyniki próbek były gotowe 11 września i nie były one korzystne dla zawodników. Bowiem w ich organizmach wykryto kokainę i benzoiloekgoninę. Zawieszenia dla wyżej wymienionej dwójki były już pewne, a ich długość wydawała się ogromna.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się oficjalnie, jakie konsekwencje ponieśli dwaj Brytyjczycy. Pierwszy z nich, Boxall otrzymał 4 lata zawieszenia i 1500 funtów grzywny. Wszystko przez to, że kilka lat temu został zawieszony za niepoddanie się testom. Możliwe jest jednak skrócenie wyroku o rok dla 37-latka. Będzie on jednak musiał na własny koszt uczęszczać na terapię i przed powrotem do ścigania będzie musiał regularnie dostarczać wyniki testów na obecność środków zakazanych.

W przypadku Worrala jest lepiej, gdyż zawieszenie Brytyjczyka wyniosło 18 miesięcy, z czego druga połowa jest karą w zawieszeniu. Prócz czasowej absencji otrzymał on grzywnę, która wyniosła podobnie do Boxalla 1500 funtów.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *