Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Zadebiutował w tym sezonie w PGE Ekstralidze „Trzeba walczyć z tymi najlepszymi i się do nich porównywać”

Żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Zadebiutował w tym sezonie w PGE Ekstralidze „Trzeba walczyć z tymi najlepszymi i się do nich porównywać”

Wiktor Przyjemski – nowy nabytek mistrza polski na dobre zadomowił się w PGE Ekstralidze. Spisuje się dobrze, choć na razie nie miał szans udowodnić pełni możliwości. W wygranym w Częstochowie meczu zdobył 3 punkty w trzech startach, choć na pewno jedno czy dwa oczka zabrał mu defekt silnika. Po meczu zabrał głos w rozmowie z przedstawicielami mediów.

Jedno wiemy na pewno – najlepszy żużlowiec zaplecza Ekstraligi ubiegłego roku – na wyższym szczeblu rozgrywkowym nie zawodzi. Wygrywa biegi juniorskie, czyli robi to, czego się od niego oczekuje. W meczu z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa spisał się poprawnie.

Zadowolony, no szkoda tego biegu, biegu co był defekt, bo liczyłem na więcej, miałem młodzieżowca obok siebie, więc miałem troszkę łatwiej też w tym biegu. No pech po prostu i co tu dużo mówić. W tym ostatnim biegu gdzieś tam motocykl drugi motocykl nie do końca taki sam, jak tamten. Walczyłem do końca, ale się nie udało. Pierwszy bieg wygrany, ale średnio oceniam ten występ, ale to też przez tego pecha.

Wielu ekspertów głowiło się, jak młody żużlowiec spisze się w żużlowej elicie. Na razie nie idzie mu najgorzej, choć junior Motoru od siebie wymaga jeszcze więcej.

Na pewno rywale mega mocni, ale z tym też się w zasadzie liczyłem. No ale co? Trzeba walczyć z tymi najlepszymi i się do nich porównywać. Zawsze chce się więcej, więc nie inaczej jest u mnie. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Na spokojnie jeszcze pracuję, dużo pracy przede mną. Przede wszystkim dużo kółek, treningów. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Następną okazję do pokazania się w PGE Ekstralidze Przyjemski będzie miał 17 maja. Przed własną publicznością lubelskie koziołki sprawdzą się przeciwko beniaminkowi – Novy Hotel Falubazowi Zielona Góra. W tamtym meczu aktualni mistrzowie Polski ponownie będą faworytem, więc być może pierwszy raz mistrz Europy do lat 19 pojedzie większą liczbę biegów niż trzy.

436589772 1042834244117072 2982499719268188958 n
Fot. Emilia Hamerska-Legnas
Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *