Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności

Żużel wraca do Świętochłowic! W tym roku dwie imprezy, memoriał Waloszka i turniej dla amatorów

Żużel wraca

Autor: Redakcja

Żużel wraca do Świętochłowic! W tym roku dwie imprezy, memoriał Waloszka i turniej dla amatorów

Żużel wraca do Świętochłowic! Są pierwsze plany, które obejmują nawet organizacje zawodów. Jak można się dowiedzieć, od maja tor ma być gotowy do treningów, a za tym idzie organizacja zawodów. Pierwszym turniejem ma być organizacja memoriału Pawła Waloszka. Warto dodać, że ciężka praca ludzi pozwoliła na to, że tor ma spełniać wszystkie wymogi regulaminowe. Zamontowane zostaną kinetyczne bandy czy odwodnienie liniowe.

Komentator na obozie z Koziołkami w Calpe. Szef żużla w Canal Plus tłumaczy sytuacje

Kiedy w Świętochłowicach znów będzie można usłyszeć warkot żużlowych motocykli, czy też spalony metanol? – Z władzami miasta uzgodniliśmy, że wrócimy w maju. Jak się przeciągnie, to nic złego się nie stanie. Ważne, że w tym roku zaczynamy. Nikt nas nie może zatrzymać – powiedział trener Krzysztof Bas w rozmowie ze SpeedwaySW TV.

Plany działaczy są ambitne. W tym roku chcą zorganizować co najmniej dwie imprezy. – Zgadzam się, że na inaugurację powinien obyć się Memoriał Pawła Waloszka. To jest człowiek, który nam tutaj dużo pomógł. Nie możemy o nim zapomnieć. To, co dla nas zrobił jako sportowiec i człowiek sprawia, że musimy to uhonorować, uporządkować stadion. Zrobić dla niego turniej. To musi być cykl, o Pawle nie możemy zapomnieć – dodał Bas. Waloszek to legenda świętochłowickiego żużla. Z klubem tym osiągnął wiele sukcesów. Jest też patronem stadionu Skałka.

fot. Speedway Śląsk Świętochłowice/facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×