Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Wiemy, kto zastąpi Kołodzieja w finale Złotego Kasku

żużel
fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Wiemy, kto zastąpi Kołodzieja w finale Złotego Kasku

Janusz Kołodziej z powodu urazu mostka nie weźmie udziału w zaplanowanym na Lany Poniedziałek Finału Turnieju o Złoty Kask w Opolu. Wiadomo już, kto go zastąpi. Niespodzianki nie ma i do stawki wskoczy ten, który miał pełnić rolę pierwszego rezerwowego.

Tym żużlowem jest Kacper Woryna. Rybniczanin pierwotnie nie załapał się do podstawowej szesnastki, która miała walczyć o Złoty Kask w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy. W obliczu pecha, który spotkał Janusza Kołodzieja, reprezentant Tauron Włókniarza Częstochowa dostanie jednak swoją szansę na pokazanie się przed opolska publicznością.

Tym samym w jego miejsce pod numer siedemnasty przeskakuje Krzysztof Buczkowski, a drugim rezerwowym w zawodach będzie Tobiasz Musielak.

Kacper Woryna pokazał się ze świetnej strony podczas Memoriału im. Edwarda Jancarza w Gorzowie w Wielką Sobotę. Zajął drugie miejsce na podium, ustępując jedynie czterokrotnemu mistrzowi świata, Bartoszowi Zmarzlikowi, który zakończył zawody niepokonany. Zmarzlik będzie bez dwóch zdań również faworytem poniedziałkowych zawodów w Opolu.

Woryna
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *