Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. W Częstochowie będą ścigać się na lodzie. Powrót imprezy po 7 latach

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. W Częstochowie będą ścigać się na lodzie. Powrót imprezy po 7 latach

Początek sezonu żużlowego w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Wielu kibiców już odlicza czas do początku rozgrywek ligowych, a także pierwszych sparingów i turniejów towarzyskich, które czekają nas już w drugiej połowie marca. Wcześniej ściganie zobaczą kibice w Częstochowie, gdzie odbędzie się wyjątkowa impreza.

Włókniarz poinformował, że po 7 latach do miasta wróci ściganie na lodzie. 23 lutego o godzinie 19:00 na sztucznym lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie zorganizowana zostanie Gala Lodowa o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Zawodnicy wystąpią w formule turnieju indywidualnego, a jego uczestnikami będą między innymi: Marcin Sekula, Wojciech Lisiecki, Ronny Weis, Marcel Kajzer, Richard Geyer, a także młody junior częstochowskiej drużyny Szymon Ludwiczak.

Wejściówki na zawody kosztować będą 20 złotych. Co więcej, całość zysków ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na funkcjonowanie szkółki częstochowskich Lwów. Kibice zatem przychodząc na arenę i oglądając zawody, będą również wspierać szkolenie młodych żużlowych talentów tą symboliczną kwotą.

Fani żużla oprócz lodowego ścigania w Częstochowie będą mogli śledzić również rywalizację w Sanoku, gdzie dzień później rozpoczną się European Ice Speedway Championship. Na miejscowym torze 24 i 25 lutego zawodnicy będą rywalizowali o tytuł mistrza Europy w tej odmianie żużla.

366334255 805472354919871 9198712961875993359 n
Fot. Roman Biliński
Sanok
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *