Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Ten turniej otworzy sezon w Częstochowie. Poznaliśmy datę Memoriału

W Częstochowie
Fot. Własna

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Ten turniej otworzy sezon w Częstochowie. Poznaliśmy datę Memoriału

Tauron Włókniarz Częstochowa za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informacje o Memoriale Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. To właśnie ten turniej otworzy ściganie pod Jasną Górą w sezonie 2024.

Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, bo już 50. edycja częstochowskiego Memoriału. Turniej upamiętniający te dwie postaci odbył się po raz pierwszy już w 1967 roku. Na początku jego historii z reguły odbywał się w końcowej fazie sezonu, jednak w XXI wieku coraz częściej był on pierwszą okazją do obejrzenia żużla na stadionie położonym na częstochowskim Zawodziu.

Nie inaczej będzie w tym roku, ponieważ Memoriał zaplanowano na 23 marca 2024 roku. Jest duża szansa, że będzie to więc pierwszy oficjalny start dla wielu zawodników biorących udział w zawodach. W Częstochowie poszli podobną drogą, jaką obrali rok temu. Wówczas bowiem zawody odbyły się ledwie dwa dni później – 25 marca. Wówczas zwyciężył Mikkel Michelsen, a na podium stanęli również Maksym Drabik oraz Leon Madsen.

Częstochowski klub przekazał, że więcej informacji dotyczących turnieju będzie podane później, a póki co kibice niech zarezerwują sobie datę w kalendarzu. Można jednak spodziewać się z całą pewnością dość „częstochowskiej” obsady, bo tak właśnie z reguły wygląda Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. W stawce najczęściej widnieje wiele nazwisk aktualnie lub wcześniej związanych z miejscowym klubem.

Wlokniaarrz
Fot. Paweł Wilczyński
wlokniarz kibice
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *