Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Oficjalnie: Znamy datę kultowego turnieju żużlowego

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Oficjalnie: Znamy datę kultowego turnieju żużlowego

Już w 2023 roku w Gorzowie podjęto decyzję o tym, że po trzech latach przerwy do żużlowego kalendarza powróci Memoriał Edwarda Jancarza. Teraz poznaliśmy już oficjalnie datę zawodów.

Memoriał Edwarda Jancarza otworzy sezon

W przeszłości już nie raz gorzowski turniej był idealną okazją na przetarcie dla zawodników u progu sezonu. Nie inaczej będzie w 2024 roku. Turniej zaplanowano bowiem na 30 marca, a więc na dwa tygodnie przed startem ligowych rozgrywek. Co ciekawe, gdy dokładnie spojrzymy w kalendarz, zauważymy, że jest to dodatkowo okres świąteczny, a dokładniej sobota dzień przed Świętami Wielkanocnymi.

Gwiazdorska obsada

Oczywiście nie znamy jeszcze listy startowej – ta zapewne będzie powoli odsłaniana wraz z upływem kolejnych tygodni. Można być jednak przekonanym, że na „Jancarza” powróci Bartosz Zmarzlik, o czym od początku mówił Waldemar Sadowski. Klub z Gorzowa w mediach społecznościowych dodatkowo przekazał, że zawodnicy którzy pod koniec marca zjawią się jednej ze stolic województwa lubuskiego mają na swoim koncie łącznie ponad 30 medali cyklów FIM Speedway Grand Prix, Tauron Speedway Euro Championship oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Gorzow 1
Fot. Paweł Wilczyński
Gorzow 2
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *