Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. „Tata jest mistrzem Australii” – tak, szczęśliwa partnerka skomentowała Mistrzostwo Rohana Tungate

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Żużel. „Tata jest mistrzem Australii” – tak, szczęśliwa partnerka skomentowała Mistrzostwo Rohana Tungate


Wspaniałe Indywidualne Mistrzostwa Australii dobiegły końca w ubiegłą sobotę, a najwyższe wyróżnienie zdobył utalentowany żużlowiec Rohan Tungate. To on, w decydującym turnieju, zdołał wyprzedzić swojego rywala Maxa Fricke’a i zawiesić złoto na swojej szyi. Nie sposób nie wspomnieć o szczęściu Alicji Sękowskiej, wybrance Tungate’a, która jest znana nie tylko jako prezenterka, ale również jako utalentowana wokalistka. Ich radość jest podwójna, gdyż pod koniec 2023 roku para powitała na świecie swoje pierwsze dziecko.

Walka o miano najlepszego australijskiego żużlowca w tym roku była niezwykle emocjonująca i składała się z pięciu rund rozgrywanych w miejscach takich jak North Brisbane, Kurri Kurri, Albury-Wodonga, Mildura i Gillman. Po czterech turniejach Tungate tracił do liderującego Fricke’a pięć punktów, ale szybko odrobił stratę. Ostatecznie postawił kropkę nad „i” w Gillman, gdzie walka o złoto miała się rozstrzygnąć tylko między nim a Fricke’em, gdyż pozostali zawodnicy byli zbyt daleko w klasyfikacji. Jaimon Lidsey oraz Jack Holder mieli już tylko matematyczne szanse na zdobycie tytułu.

Warto zaznaczyć, że Fricke odpadł już na etapie półfinałów, co sprawiło, że musiał czekać w napięciu na wynik finału. Ostatecznie jednak to Tungate triumfował, pokonując młodszego rodaka o trzy punkty. Dla 33-letniego żużlowca to już drugi tytuł mistrza Australii w karierze wcześniej triumfował w 2018 roku. Sękowska, będąca świadkiem zwycięstwa swojego narzeczonego, nie kryła radości, co uwieczniła na InstaStories, publikując zdjęcie córeczki oglądającej zawody na laptopie.

– Tata jest mistrzem Australii – tak Polka podpisała zamieszczone na InstaStories zdjęcie córeczki oglądającej zawody na laptopie. Na drugiej relacji pojawił się udzielający wywiadu Rohan Tungate. – Czekamy na Ciebie – podkreśliła

Srebrny medal przypadł Fricke’owi, który, z uwagi na pewne okoliczności, odebrał go z umiarkowaną radością. Brązowy medal trafił do obrońcy tytułu sprzed roku, Jacka Holdera. W wyścigu dodatkowym czwarty zawodnik cyklu Grand Prix 2023 pokonał Jaimona Lidseya. Całe wydarzenie to prawdziwa uczta dla miłośników żużla, a Tungate potwierdził swoją dominację na australijskich torach.

Indywidualne Mistrzostwa Australii 2024 (klasyfikacja końcowa):
1. Rohan Tungate – 70 punktów
2. Max Fricke – 67
3. Jack Holder – 61+3
4. Jaimon Lidsey – 61+2
5. Brady Kurtz – 57
6. Chris Holder – 43
7. Ben Cook – 43
8. Sam Masters – 41
9. Josh Pickering – 40
10. Ryan Douglas – 40
11. Zach Cook – 28
12. Keynan Rew – 23
13. James Pearson – 18
14. Michael West – 14
15. Fraser Bowes – 11
16. Justin Sedgmen – 9
17. Tate Zischke – 5
18. Jye Etheridge – 4
19. Jack Morrison – 3
20. Jake Turner (Nowa Zelandia) – 1

żużel
Fot. Sonia Kaps
Australijczyk
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *