Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Szwecja czy Australia? Która nacja dołączy do wielkiego finału DPŚ? [Zapowiedź]

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Szwecja czy Australia? Która nacja dołączy do wielkiego finału DPŚ? [Zapowiedź]

W piątek dowiemy się, kto dołączy do finałowej obsady finału tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata. O miejsce w nim będą walczyć Francuzi, Australijczycy, Czesi i Szwedzi. 

Znamy karę dla Taia Woffindena? Nowe informacje

Pierwsi z wymienionych debiutują w takiej odsłonie i możemy powiedzieć, że w drugim półfinale zaprezentowali się zaskakująco dobrze. Zdobyli łącznie dwadzieścia jeden punktów, a ich liderem był Dimitri Berge, przy którego nazwisku zapisaliśmy aż czternaście punktów. Nie możemy nazwać ich jednak głównymi pretendentami do zgarnięcia nagrody głównej, gdyż będą walczyć o nią z bardzo mocnymi na żużlowych torach nacjami. 

Australijczycy z pewnością nie są zadowoleni ze swojego występu, bowiem strata do znajdujących się już w finale Duńczyków wyniosła jeden punkt. Na wrocławskim owalu szalał Jaimon Lidsey, który zdobył aż szesnaście oczek. Można powiedzieć, że zabrakło dobrej dyspozycji Maxa Fricke’a. Przy nazwisku zawodnika GKMu Grudziądz zapisaliśmy tylko liczbę „cztery”. Ekipa Marka Lemon’a będzie zacięcie walczyć o miejsce w finale razem ze Szwedami. 

To właśnie drużyna z kraju Trzech Koron zajęła drugie miejsce w pierwszym półfinale, jednak do zwycięskich Brytyjczyków zabrakło im aż jedenaście punktów. Oprócz niesamowitego Fredrika Lindgrena, który zanotował czternaście oczek, dyspozycja reszty drużyny była dość na stałym poziomie. Z pewnością będą oni głównymi rywalami dla wcześniej wspomnianych  Australijczyków. 

Czesi jednym punktem górowali nad reprezentacją Niemiec, dzięki manewrowi Vaclava Milika podczas ostatniego wyścigu wtorkowego wieczoru. To dało im możliwość jazdy w barażu. Ich sytuacja jest bardzo podobna do Francuzów – do finału może awansować tylko jedna z drużyn, które biorą udział w barażu, a on i tak jest obsadzony w jedne z najlepszych żużlowych reprezentacji. Tak więc możemy się spodziewać, że nie zagrożą oni faworytom jazdy w wielkim finale. 

Początek zawodów o godzinie 19:00. Transmisja na kanale Eurosport 1 oraz na Eurosport Extra w Playerze.

Składy na baraż DPŚ

Reprezentacja Francji (czerwone kaski)
1. David Bellego
2. Steven Goret
3. Mathieu Tresarrieu
4. Mathias Tresarrieu
5. Dimitri Berge

Reprezentacja Australii (niebieskie kaski)
1. Jack Holder
2. Jason Doyle
3. Max Fricke
4. Jaimon Lidsey
5. Chris Holder

Reprezentacja Szwecji (białe kaski)
1. Oliver Berntzon
2. Jacob Thorssell
3. Antonio Lindbaeck
4. Kim Nilsson
5. Fredrik Lindgren

Reprezentacja Czech (żółte kaski)
1. Hynek Stichauer
2. Jan Kvech
3. Petr Chlupac
4. Daniel Klima
5. Vaclav Milik

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×