Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Świetne nastroje u finalistów DPŚ „Chłopacy wykonali fantastyczną robotę”

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Świetne nastroje u finalistów DPŚ „Chłopacy wykonali fantastyczną robotę”

Pierwszy półfinał Drużynowego Pucharu Świata bez dwóch zdań należał do reprezentacji Wielkiej Brytanii. Zawodnicy z wysp pewnie zwyciężyli, zdobywając 43 punkty i zapewniając sobie bezpośredni awans do sobotniego finału. Warto dodać, że wszyscy Brytyjczycy, oprócz Toma Brennana, mieli przynajmniej jeden wygrany wyścig.

Równy występ Motoru, a w Częstochowie przed play-offami krucho. Oceny pomeczowe

Po zawodach w wywiadzie dla Eurosportu menadżer reprezentacji Wielkiej Brytanii, Oliver Allen, wypowiedział się na temat występu jego podopiecznych. Były żużlowiec mówił, że wszyscy zawodnicy wykonali fantastyczną pracę, a Tai Woffinden jako kapitan poradził sobie świetnie. Dodał, że zawodnicy Sparty Wrocław, Woffinden i Bewley przekazali tyle informacji, ile mogli. Najlepsza trójka pojechała na swoim bardzo dobrym poziomie, również debiutant Adam Ellis pojechał solidnie.

„Chłopacy wykonali fantastyczną robotę, Tai jako kapitan był bardzo dobry, ale wszyscy zawodnicy byli doskonali, chłopaki, którzy jeżdżą w Sparcie, przekazali tyle informacji, ile mogli, wszyscy pracowaliśmy, jako drużyna. Najlepsza trójka pojechała tak, jak oczekiwaliśmy, ale Adam, dla którego był to debiut, pokazał się również z dobrej strony” – powiedział w wywiadzie dla Eurosportu Oliver Allen

Dla Brytyjczyków tegoroczna impreza jest ogromną szansą na zdobycie medalu, mają oni obecnie najlepszy skład od dekady i na pewno będą walczyć, możliwe, że nawet o złoto. Czy Brytyjczycy napsują krwi Polakom? Jeśli liderzy kadry Zjednoczonego Królestwa pojadą, tak dobrze jak w półfinale, jest to możliwe.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *