Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Znamy składy na derby grudziądzko-toruńskie

żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Znamy składy na derby grudziądzko-toruńskie

Niedzielnym hitem PGE Ekstraligi będą derby pomiędzy ZOOleszcz GKM-em Grudziądz a KS Apatorem Toruń. Dla obu drużyn będzie to bardzo ważny pojedynek. Gospodarze spróbują się przybliżyć do utrzymania, natomiast goście powalczą o przełamanie złej passy na wyjazdach.

GKM nie jest w najgorszej sytuacji w ligowej tabeli, aczkolwiek dwa punkty w ich dorobku nie robią wielkiego wrażenia. „Gołębie” wyraźnie wygrały jednak domowy mecz z Fogo Unią Leszno, a więc głównym rywalem w walce o utrzymanie. To właśnie domowe zwycięstwa powinni kolekcjonować podopieczni Roberta Kościechy, by koniec końców uratować ligowy byt, a być może również wejść do fazy play-off.

„Anioły” z Torunia z kolei pokazują póki co dwie twarze: domową i wyjazdową. Na własnym torze torunianie wyrastają na drugą po Motorze Lublin siłę ligi, natomiast w delegacjach dwa razy dość wyraźnie przegrali, nie zdobywając nawet czterdziestu „oczek”. Były to jednak wizyty w Lublinie oraz Gorzowie, a więc na bardzo trudnych terenach. Mecz w Grudziądzu pokaże, czy Apator jest w stanie odnosić sukcesy poza Motoareną.

Na derby Kujaw i Pomorza obaj menedżerowi desygnowali rzecz jasna swoje najlepsze zestawienia. W Grudziądzu trzymają się numerów, które dały wysoki triumf nad Fogo Unią Leszno. Goście również nie mieszają w swoim ustawieniu, mimo że na wyjeździe jeszcze w tym sezonie nie było dane im wygrać.

Awizowane składy

ZOOleszcz GKM Grudziądz

9.Max Fricke
10.Wadim Tarasienko
11.Jaimon Lidsey
12.Kacper Pludra
13.Jason Doyle
14.Kacper Łobodziński
15.Kevin Małkiewicz
16.

KS Apator Toruń

1.Patryk Dudek
2.Robert Lambert
3.Wiktor Lampart
4.Paweł Przedpełski
5.Emil Sajfutdinow
6.Krzysztof Lewandowski
7.Mateusz Affelt
8.
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Żużel
Fot. Emilia Hamerska-Legnas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *