Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Falubaz Zielona Góra ruszył ze swoją akcją mikołajkową

żużel
Fot. Falubaz Zielona Góra//X

Autor: Krzysztof Choroszy

Oceń Wpis

Żużel. Falubaz Zielona Góra ruszył ze swoją akcją mikołajkową

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęły się Falubazowe Mikołajki. Jest to już 15 rok, kiedy dzieci przebywające między innymi w szpitalach otrzymają prezenty od zielonogórskiego klubu. W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze zainaugurowano kolejną edycję.

Falubazowe Mikołajki istnieją już od 15 lat i angażują nie tylko środowisko żużlowe, ale także postacie spoza naszej dyscypliny. Wszystko po to, aby uszcześliwić najmłodszych, którzy tego w tym okresie potrzebują. Na licytacje, kiedy zbierano część środków na tę akcję, przekazano między innymi złoty medal Piotra Protasiewicza za zwycięstwo w lidze w 2013, a także inne cenne pamiątki, pochodzące od zawodników i klubów z różnych dyscyplin.

W rozdaniu paczek w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka uczestniczył Jarosław Hampel, dla którego taka akcja jest czymś bardzo pozytywnym i dającym wiele radości. Opowiedział on o tym dla Gazety Lubuskiej.

– Fajne jest poczuć się w roli świętego Mikołaja. Jest to fajna inicjatywa, by naszym najmłodszym kibicom, dzieciakom, sprawić trochę radości. Zawsze jest to miłe dla obu stron, bo wiemy, że dzieci się ucieszą, a my z kolei możemy poczuć zadowolenie z wręczania prezentów – powiedział Hampel dla Gazety Lubuskiej.

Odnośnie akcji Falubazu głos zabrał również Piotr Protasiewicz, który był jednym z darczyńców, przekazując swój cenny medal na licytację związaną z akcją. Sam dyrektor sportowy nie krył radości z tego, że może pomóc potrzebującym i dać im trochę ciepła. Tak mówił dla Gazety Lubuskiej:

– Jest to dla mnie wielka przyjemność, jeśli możemy dać trochę radości, wlać ją w serca szczególnie tym dzieciom, które zostały dotknięte przez los. Z chęcią swoją osobą dokładam do tego mini cegiełkę. To jest wielka przyjemność, nie żaden obowiązek – mówił Protasiewicz.

Akcja rozpoczęła właśnie swoją podróż po przeróżnych miejscach, gdzie paczki otrzyma wiele potrzebujących dzieciaków. W tym roku planowane jest rozdanie około dwóch tysięcy paczek. Kibice mogą również włączyć się w pomaganie, licytując wyżej wspomniane pamiątki na profilu w serwisie Facebook Falubazowe Mikołajki 2023. Zachęcamy do pomocy.

20231206 193218
Fot. Falubaz Zielona Góra//X
20231206 193229
Fot. Falubaz Zielona Góra//X

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×