Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Przemiany na stadionie W69 w Zielonej Górze: Oto koncepcja nowego parku maszyn

żużel
Fot. Falubaz Zielona Góra// X

Autor: Redakcja

Żużel. Przemiany na stadionie W69 w Zielonej Górze: Oto koncepcja nowego parku maszyn

W poniedziałek Enea Falubaz Zielona Góra ogłosił ważną informację – klub o godzinie 12 podpisał umowę na modernizację swojego parku maszyn. To kluczowy krok w przygotowaniach do powrotu do PGE Ekstraligi, który wiąże się z pewnymi wymaganiami, a głównym z nich jest przebudowa parkingu.

Obecny park maszyn w Zielonej Górze ma bogatą historię, lecz jest już przestarzały i nie spełnia teraźniejszych standardów panujących w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych. Z tego właśnie powodu klub postanowił przeprowadzić jego gruntowną przebudowę.

Przetarg na tę inwestycję został zakończony 10 dni temu, a teraz klub oficjalnie ogłosił podpisanie umowy na realizację projektu. Za modernizację parku maszyn odpowiedzialna będzie firma Commercial Network Service. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie ponad 6,5 miliona złotych, a prace mają być ukończone w ciągu 5 miesięcy.

Nowy park maszyn zostanie zlokalizowany w miejscu, gdzie obecnie na stadionie W69 znajduje się sektor gości. To oznacza, że trybuna dla przyjezdnych zostanie przeniesiona w kierunku drugiego łuku. Na załączonych zdjęciach, które opublikował prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, można zobaczyć, jak będzie wyglądał nowoczesny park maszyn.

Oficjalne wizualizacje przedstawiające, jak ma wygladać park maszyn, a także sektor gości na W69 opublikował również w serwisie X (dawniej Twitter) klub.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *