Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Piotr Pawlicki powraca na wyspy!

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Piotr Pawlicki powraca na wyspy!

Powoli zbliżamy się do startu sezonu 2024, do którego wszyscy przygotowują się, jak tylko mogą. Kluby z Anglii tymczasem ogłaszają zawodników, którzy będą reprezentować ich barwy, w Birmingham będziemy mieli powrót kolejnego polskiego żużlowca.

W poniedziałek rano Birmingham Brummies w swoich mediach społecznościowych potwierdzili dwóch nowych zawodników w zespole na nadchodzące rozgrywki. W tej dwójce znalazł się Piotr Pawlicki. Dla wychowanka leszczyńskiej Unii będzie to powrót do startów w Wielkiej Brytanii, gdzie ostatni raz ścigał się w 2014 roku. Drugim żużlowcem jest Czech, Vaclav Milik. Dla zawodnika Wilków Krosno będzie to również pierwszy sezon na wyspach po bardzo długiej przerwie.

Jak widać, liga brytyjska staje się coraz mocniej obsadzona, a zawodnicy chętniej wybierają tamten kierunek, niż było to jeszcze parę lat temu. Na powrót do Wielkiej Brytanii zdecydował się również Maciej Janowski, który będzie reprezentował barwy ekipy z Oxfordu. Co ciekawe kolegą z zespołu Pawlickiego i Milika będzie Wiktor Lampart, dla którego będzie to pierwszy sezon na wyspach.

343563595 691510709392328 3708787186574517632 n
Fot. Michał Szmyd
Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *