Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Ostrowianie pojadą o drugie miejsce! Skorpiony z nadzieją na cud w Bawarii, a Polonia po rywala w play-off?! [Zapowiedź]

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Ostrowianie pojadą o drugie miejsce! Skorpiony z nadzieją na cud w Bawarii, a Polonia po rywala w play-off?! [Zapowiedź]

W niedzielę czekają nas trzy mecze 1. Ligi Żużlowej, po których poznamy ostateczny kształt tabeli i pary ćwierćfinałowe, jak również drużynę, która spadnie do najniższej klasy rozgrywek w Polsce. Oprócz meczu w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł podejmie bydgoską Polonię, będziemy mieli spotkania Ostrovii z Wybrzeżem oraz Landshut Devils z poznańskim PSŻ-em.

Dariusz Śledź: “Plandeka zawsze odgrywa jakąś rolę, ale nie zwalamy na plandekę, bo warunki były takie same dla wszystkich”

Agred Malesa Ostrów Wielkopolski – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Pierwsze starcie obu zespołów zakończyło się wynikiem 46:41 dla Wybrzeża, co więcej, to w tamtym spotkaniu ostrowianie stracili swoich dwóch zawodników, Tobiasza Musielaka i Sebastiana Szostaka. Teraz jednak są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, podchodząc do meczu z serią 3 zwycięskich meczów. Wygrana Ostrovii da im drugie miejsce w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej. W obozie Wybrzeża natomiast panują zupełnie inne nastroje i niedzielne zawody mogą być ostatnimi w sezonie dla gdańszczan, do tego będzie potrzebne jednak wygrana Orła Łódź w bardzo trudnym meczu z Polonią Bydgoszcz.

Oba zespoły w niedzielę pojadą w swoich najsilniejszych składach. Wybrzeże w awizowanym zestawieniu zamieściło Bartosza Tyburskiego, który niedawno uzyskał licencję żużlową, jednakże najprawdopodobniej będzie on zastępowany przez rezerwowego, Madsa Hansena, jak to było w dużej części sezonu. Faworyci tego meczu, czyli gospodarze, pojadą w takim samym zestawieniu, w jakim wygrali ostatnie spotkanie w Rybniku.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

NrZawodnik
1.Daniel Kaczmarek
2.Keynan Rew
3. Michael Jepsen Jensen
4.Bartosz Tyburski
5.Nicolai Klindt
6.Seweryn Orgacki
7.Miłosz Wysocki
8.

Agred Malesa Ostrów Wielkopolski

NrZawodnik
9.Tobiasz Musielak
10.Francis Gusts
11.Grzegorz Walasek
12.Matias Nielsen
13.Oliver Berntzon
14.Jakub Krawczyk
15.Sebastian Szostak
16.

Trans MF Landshut Devils – InvestHousePlus PSŻ Poznań

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się sześciopunktowym zwycięstwem poznaniaków 48:42. Niedzielne spotkanie będzie arcyważne szczególnie dla żużlowców PSŻ-u, bo w przypadku porażki Orła Łódź, będą musieli oni wygrać, aby utrzymać się w lidze. Z innej pozycji do starcia przystępuje niemiecki zespół z Landshut, są już oni praktycznie pewni udziału w fazie play-off, co nie sprawia, że będą chcieli odpuścić mecz. Gra toczy się jeszcze o ostateczne miejsce w tabeli, a podopieczni Sławomira Kryjoma z pewnością będą chcieli uniknąć zajęcia szóstej pozycji i meczu ćwierćfinałowego z niepokonanym Falubazem Zielona Góra.

Drużyna PSŻ-u Poznań do Bawarii pojedzie bez kontuzjowanego Kevina Fajfera, a w jego miejsce do składu awizowany został powracający po odsunięciu od zespołu, Adrian Gała. Prócz tej zmiany nie znamy jeszcze zawodnika, który pojedzie pod numerem piątym, jednak można się spodziewać, że Adam Skórnicki postawi tutaj na Jonasa Seiferta-Salka. „Diabły” z Landshut do meczu przystąpią w najsilniejszym zestawieniu, jednak lider niemieckiej ekipy, Kai Huckenbeck, pojedzie z urazem ręki, jakiego nabawił się wskutek upadku podczas rundy SEC w Gustrow.

InvestHousePlus PSŻ Poznań

NrZawodnik
1.Adrian Gała
2.Oleksandr Łoktajew
3.Antonio Lindbaeck
4.Norbert Krakowiak
5.
6.Oskar Hurysz
7.Kacper Teska
8.

Trans MF Landshut Devils

NrZawodnik
9.Kai Huckenbeck
10.Kim Nilsson
11.Marius Hillebrand
12.Jonas Jeppesen
13.Dimitri Berge
14.Erik Bachhuber
15.Norick Boldorn

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Niedzielne spotkanie będzie jednym z aż czterech zaplanowanych na ten dzień meczy, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze podejmą gości z Bydgoszczy, z którymi w pierwszej odsłonie na samym początku sezonu przegrali ośmioma punktami.

Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w ostatnim czasie znalazła się w bardzo trudnym położeniu i z nie małym trudem wydostała się z ostatniej pozycji w klasyfikacji rozgrywek 1. Ligi Żużlowej. Pasmo łódzkich porażek tylko na moment zażegnała bardzo znacząca wygrana z PSŻem Poznaniem. Jednakże trzy tygodnie temu Orły ponownie przegrały na własnym owalu w zaległym starciu z Ostrowem Wielkopolskim. Bardzo wiele wskazuje na to, że dla H. Skrzydlewska Orła Łodzi będzie to, ostatnie w tym sezonie ściganie. Oczywiście istnieją jeszcze matematyczne szanse na znalezienie się Orła w fazie play off, ale ilość niezależnych, a zarazem wymagających spełnienia czynników, budzi naprawdę duże wątpliwości.

W zdecydowanie lepszym położeniu znajdują się natomiast żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz, którzy, chociaż zdecydowanie nie zachwycają tak jak w ubiegłym sezonie, to jednak uplasowali się na drugiej pozycji w pierwszoligowej tabeli. Jednakże zarówno pod względem dużych, jak i małych punktów znajdują się oni na równi z rybnickim ROWem. Nie ulega zatem wątpliwości, że bydgoszczanie chętnie powalczą o jak najwyższy dorobek punktowy.

Czy łódzkie Orły zdołają jeszcze wykrzesać z siebie ostatek sił? Czy może jednak bydgoskie Gryfy wyszarpią resztę zwątlałych orlich piór? O tym przekonamy się już w niedzielę.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź


9. Timo Lahti
10. Mateusz Tonder
11. Jakub Jamróg
12. Tomasz Gapiński
13. Niels Kristian Iversen
14. Aleksander Grygolec
15. Mateusz Dul

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

1. Kenneth Bjerre
2. David Bellego
3. Mateusz Szczepaniak
4. Szymon Szlauderbach
5. Andreas Lyager
6. Wiktor Przyjemski
7. Oliwier Buszkiewicz

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *