Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ogromne kłopoty Falubazu Zielona Góra. Prezydent miasta poinformował o pomyśle radnych

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Ogromne kłopoty Falubazu Zielona Góra. Prezydent miasta poinformował o pomyśle radnych

Falubaz Zielona Góra w minionym sezonie w świetnym stylu zgarnął pełna pulę na zapleczu PGE Ekstraligi. Drużyna z winnego grodu wygrała wszystkie możliwe spotkania. Teraz w Zielonej Górze skupiają się na jeździe w najlepszej żużlowej lidze świata, pojawiły się jednak niespodziewane problemy.

Prace na stadionie w Zielonej Górze

Mamy obecnie przerwę zimową. Niektóre zespoły rozpoczęły już przygotowania do następnego sezonu. Na stadionie w Zielonej Górze natomiast trwają pracę remontowe. Przebudowywany jest park maszyn i sektor gości, a inwestycja idzie po myśli właścicieli obiektu. Wydawałoby się, że Falubaz spokojnie może myśleć o sezonie w roli beniaminka PGE Ekstraligi. Pojawiły się jednak komplikacje.

Zielonej Górze
Fot. Falubaz Zielona Góra/Facebook

Nie dostaną dofinansowania

Jak we wtorek na swoim profilu w serwisie Facebook poinformował prezydent miasta, Janusz Kubicki, radni miasta przygotowali projekt uchwały, która mocno uderzy w budżet miejscowego Falubazu. Chodzi bowiem o cofnięcie dofinansowania, jakie klub miał otrzymać na przygotowywania do sezonu. Jak piszę prezydent uchwała ta nie była z nim konsultowana i sam dowiedział się o tym dopiero teraz. Zdradził on również, że właściciele klubu zwołali spotkanie awaryjne, na którym podjęte zostaną decyzję, jeśli oczywiście radni miasta nie wycofają się z tego projektu.

– Falubaz Zielona Góra – czarne chmury. Niestety, ale … ale zbierają się nad naszym kochanym klubem czarne chmury. O co chodzi? Ano dziś Sesja Rady Miasta i … i radni PO przygotowali projekt uchwały, który spowoduje iż Falubaz Zielona Góra nie otrzyma kasy na przygotowanie do sezonu. Wrzutka na sesje, której nikt z nikim nie uzgadniał, a przynajmniej nie ze mną. Niby martwy sezon nic się nie dziej … tak nic się nie dziej na torze, chodź u nas przebudowa parku maszyn. Co teraz robią w klubie? Już zostały zamówieniowe nowe silniki u tunerów, zawodnicy mają otrzymać kasę na przygotowanie do sezonu. A nie wiem czy wiecie, to nie jest tak, że wszyscy tunerzy czekają na klientów, wręcz przeciwnie to zawodnicy się o nich biją. I teraz w najważniejszym momencie przygotowań taki cios w plecy. Po pięknym sezonie, po awansie?. Wojciech Domagala i Piotr Protasiewicz zrobili co mogli zbudowali skład, przygotowali wszystko jak tylko potrafili najlepiej i … i nie wiem co będzie.

– Niestety ta Uchwała nie była z nikim konsultowana, nikt ze mną nie rozmawiał, nie pytał się o jej skutki. Słyszałem też że Waldemar Sługocki szef PO negocjował z PiS, o to aby poparli tą uchwałę. Ponoć się dogadali. Nie potrafię tego zrozumie, jak można tak robić. Chyba ostatnio jest za dobrze, zero kłótni i sporów w mieście, więc trzeba jakiś wywołać. Tylko czemu kosztem Falubazu. Na 30 listopada zwołane zostało zebranie właścicieli, będziemy obmyślać plan ratunkowy. Chyba, że się radni wycofają ze swojego niedorzecznego pomysły.

– Wiem jedno to tylko wywoła zamieszanie, niepotrzebne gadanie, znowu znani dziennikarze z portali internetowych będą się pastwić nad klubem, psuć atmosferę. Pamiętacie aferę jaką rozniecali związaną z zatrudnieniem Protasiewicza? W imię czego to robią? Jaki mają w tym interes? Kurde nie potrafię tego zrozumieć. Wiem jedno ja się nie poddam wiem też, że klub może liczyć na Stelmet S.A. i właściciela tej firmy. Będzie ciężko ale damy radę, ja się tak łatwo nie poddam.PS. Będę na bieżąco informował o tym co się dzieje, kto i jak zagłosował z imienia i nazwiska, chciałbym aby wszyscy o tym wiedzieli – napisał w serwisie Facebook Janusz Kubicki.

Jak widać, sytuacja Falubazu może mocno się skomplikować. Bowiem jeśli nie otrzymają oni odpowiednio dużej kwoty na całość przygotowań, mogą mieć problemy z utrzymaniem w PGE Ekstralidze. Najbliższe dni mogą być bardzo ciekawe i na pewno w ciągu nich poznamy więcej szczegółów, o których poinformuje sam Kubicki.

Zielonej Górze
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *