Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. NIK pozytywnie ocenia sponsoring sportowy spółek Skarbu Państwa, także w żużlu. Motor Lublin może spać spokojnie

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Żużel. NIK pozytywnie ocenia sponsoring sportowy spółek Skarbu Państwa, także w żużlu. Motor Lublin może spać spokojnie

Platinum Motor Lublin i Bartosz Zmarzlik mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ Najwyższa Izba Kontroli (NIK) nie znalazła żadnych nieprawidłowości w sponsoringu sportowym przez spółki z udziałem Skarbu Państwa. To dobra wiadomość, zwłaszcza dla Motoru Lublin, który wiele zawdzięcza wsparciu tych firm. NIK przeprowadziła kontrolę działań spółek, które sponsorują różne firmy, w tym także te żużlowe.

Według informacji bankier.pl, spółki te wspierały różne dziedziny, takie jak kultura, ekonomia i sport, w tym również żużel. Podpisano aż 3 369 umów sponsoringowych, na które przeznaczono blisko 795 mln zł. Warto zauważyć, że wydatki na sponsoring sportu, w tym żużla, wzrosły znacząco w ciągu kilku lat, osiągając blisko 229 mln zł w 2021 roku, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2017.

Spółki sponsorowały wydarzenia kulturalne, ekonomiczne i sportowe, a także działalność klubów sportowych i poszczególnych zawodników. Zawarły w sumie 3 369 umów sponsoringowych, na których realizację wydały blisko 795 mln zł, przy czym wydatki na ten cel w 2021 roku wzrosły w stosunku do 2017 r. ponad dwukrotnie z 111,5 mln zł do blisko 229 mln zł. W ocenie Najwyższej Izby Kontroli większość z tych wydatków przynosiła skontrolowanym firmom wymierne efekty.

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że większość tych środków przyniosła wymierne korzyści sponsorującym firmom, w tym również tych związanych z żużlem. Oznacza to, że wsparcie dla sportu, w tym dla Motoru Lublin, było skuteczne i zgodne z procedurami. W rezultacie nie ma żadnych zastrzeżeń co do tego aspektu działań spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Motor
Fot. Speedway Lublin S.A.
20230917 DSC05319
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *