Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Lider Wybrzeża z urazem kręgów szyjnych?

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Lider Wybrzeża z urazem kręgów szyjnych?

Bieg 13 wczorajszego meczu w Ostrowie, między miejscową Arged Malesą a Wybrzeżem Gdańsk, zakończył się bardzo źle dla trójki zawodników. Oliver Berntzon, Francis Gusts oraz Nicolai Klindt brali udział w fatalnie wyglądającym karambolu. Na torze od razu pojawiły się trzy karetki, a cała trójka od razu trafiła do szpitala na badania. Najgroźniejszy uraz podejrzewany jest u Klindta.

Anders Thomsen przekazuje wieści ze szpitala. Skomplikowana kontuzja ręki?

Oficjalny profil Zdunek Wybrzeża Gdańsk na Facebooku przekazał wieści na temat swojego lidera. Niestety u 34-latka podejrzewa się uraz kręgów szyjnych. Jak dowiadujemy się z informacji przekazanych przez klub Klindt już wczoraj wieczorem przeszedł wszelkie niezbędne badania i czekał na opinię lekarza.

Uraz kręgów szyjnych jest poważną sprawą, ale z pewnością mogło skończyć się o wiele gorzej. Pierwsze informacje wskazywały na poważniejszy uraz kręgosłupa, który mógłby nawet zagrażać karierze Duńczyka. Na całe szczęście wszystko wskazuje na to, że ostrowski karambol nie będzie miał aż tak wielkich i opłakanych skutków, jak niektórzy wyobrażali sobie w najczarniejszych snach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zapewne nie będzie mogło liczyć na swojego lidera w najbliższych meczach fazy play-off, co znacznie utrudni nawiązanie jakiejkolwiek walki o PGE Ekstraligę.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *