Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Never ending story, czyli Spółki Skarbu Państwa w Motorze

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Never ending story, czyli Spółki Skarbu Państwa w Motorze

Spółki Skarbu Państwa w żużlu – niekończąca się historia. Część nie ma z nimi problemu, innym się nie podobają, szczególnie jeżeli sponsorują konkurencję. Od jakiegoś już czasu najbardziej ludziom przeszkadzają SSP w Motorze Lublin, chociaż nie jest on jedyną drużyną w PGE Ekstralidze z takim sponsorem. W sezonie 2023 jedynie Apator Toruń nie posiadał sponsora będącego Spółką Skarbu Państwa.

Sponsorzy żużla w Lublinie pod lupą

Temat Spółek Skarbu Państwa w Motorze Lublin to temat, który drażni i irytuje wielu ludzi. Kibice drużyny znad Bystrzycy są dumni ze swojego klubu oraz ze sposobu zarządzania i kompletnie nie przeszkadzają im sponsorzy, którzy pojawiają się na kevlarach żużlowców. Jedyne co denerwuje lubelskich kibiców to wypowiedzi co niektórych ekspertów czy prezesów, którym to nie podoba się sponsorzy lubelskiej drużyny. Ostatnio nawet nawoływano do bojkotu meczów PLATINUM Motoru Lublin (więcej tutaj). W audycji Pięć Jeden komentarz w tej sprawie został również poproszony Jacek Frątczak.

Jacek Frątczak komentuje

– Ja wpływu na te decyzje nie mam, więc się na nich nie skupiam. Mam też swoje zdanie na ten temat. Uważam, że będziemy świadkami pewnego przemodelowania formy finansowania sportu zawodowego przez Spółki Skarbu Państwa. Jestem absolutnie jak najdalszy od tego, żeby dzisiaj bojkotować jakiekolwiek mecze tudzież podgrzewać atmosferę w taki sposób, żeby to co zostało uzgodnione zostało komuś zabrane. Jeżeli będzie nowe rozdanie, wtedy będziemy na ten temat rozmawiać.

Wszystko co w tej chwili zostało, mówiąc kolokwialnie, przyklepane musi zostać zrealizowane i chwała tym, których było stać na to by tego typu deal dla ich klubu zrealizować. Tak jak powiedziałem, co do zasady w przyszłości będziemy świadkami zmiany tej formuły, bo jakie otoczenie polityczne jest to każdy mniej więcej widzi i myślę, że tutaj ta dyskusja też się wokół sportu będzie toczyć – podsumował Jacek Frątczak.

Na tą chwilę nie zapowiada się, by coś w sprawie sponsoringu klubów żużlowych przez Spółki Skarbu Państwa miało ulec zmianie. Jednak sprawa jest otwarta i będzie rozbudzać skrajne emocje jeszcze bardzo długo.

DSC04398
Fot. Kazimierz Kożuch
20230611 DSC05544
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *