Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Żużel. Kolejne nazwiska w częstochowskim Memoriale! Obsada coraz lepsza

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Kolejne nazwiska w częstochowskim Memoriale! Obsada coraz lepsza

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 50. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie. Kibice spodziewali się „częstochowskiej” stawki uzupełnianej zawodnikami z niższych lig. Tymczasem klub zaskakuje po raz kolejny. Pod Jasną Górą pojawi się kolejny medalista indywidualnych mistrzostw świata.

Wcześniej klub z Częstochowy ogłosił prawdziwą bombę w postaci Bartosza Zmarzlika. Okazuje się, że poza czterokrotnym indywidualnym mistrzem świata na żużlu w Częstochowie pojawi się jego klubowy kolega, Fredrik Lindgren. Dla Szweda będzie to z pewnością sentymentalny powrót, ponieważ jeździł w barwach Włókniarza przez aż pięć lat w sezonach 2018-2022.

Tauron Włókniarz Częstochowa przekazał również informację o obecności dwóch innych zawodników. Są nimi Mads Hansen oraz Oliver Berntzon. Na chwilę obecną znamy już dwunastu zawodników, którzy w sobotę powalczą o zwycięstwo w jubileuszowym Memoriale. Poza ogłoszonymi dziś Lindgrenem, Hansenem i Berntzonem są nimi: Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Maksym Drabik, Leon Madsen, Gleb Czugunow, Mikkel Michelsen, Kacper Woryna, Norbert Krakowiak oraz Anton Karlsson. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 14:00, 23 marca.

żużel
Fot. Sandra Rejzner
Szwed
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *