Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Turniej ku pamięci legendy Stali Rzeszów powraca po 10 latach

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Turniej ku pamięci legendy Stali Rzeszów powraca po 10 latach

Żużel w Rzeszowie wrócił na dobre tory. Texom Stal Rzeszów w zeszłym sezonie w świetnym stylu wywalczyła awans do Metalkas 2. Ekstraligi. Ponadto klub jest w dobrej sytuacji finansowej, co również może napawać optymizmem. Teraz poinformowali oni o powrocie turnieju na cześć tragicznie zmarłego żużlowca „Żurawi”.

Stal Rzeszów w mediach społecznościowych poinformowała swoich kibiców o tym, że Memoriał Eugeniusza Nazimka powróci na tor w stolicy województwa Podkarpackiego. Ostatnia jego edycja miała miejsce w 2014 roku, a najlepszy na rzeszowskim owalu okazał się Grigorij Łaguta. Teraz wiemy już, że po dziesięciu latach turniej powróci do kalendarza, a więcej szczegółów rzeszowianie przekażą w przyszłości za pośrednictwem swoich oficjalnych profili.

Memoriał Eugeniusza Nazimka rozgrywany był na stadionie w Rzeszowie od 1983 roku. Przez lata wygrywało go wielu zawodników, a najwięcej triumfów ma na swoim koncie Jan Krzystyniak. Były już żużlowiec wygrywał zawody czterokrotnie. Do grona zwycięzców należy również Nicki Pedersen. Biorąc pod uwagę, że trzykrotny mistrz świata ściga się dla Texom Stali, można przypuszczać, że weźmie on udział w Memoriale i będzie miał okazję do powiększenia liczby wygranych z dwóch do trzech.

723113f8 939d 4ddc 8636 34839454252d
Fot. Edyta Wojdeł
Żużel
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *