Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. „Ja uważam, że to będzie bardzo duży problem Falubazu” – Marcin Musiał wskazał na jednego z zawodników

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. „Ja uważam, że to będzie bardzo duży problem Falubazu” – Marcin Musiał wskazał na jednego z zawodników

Jan Kvech stanie w tym sezonie przed ogromnym wyzwaniem. Młody Czech startować będzie jako stały uczestnik cyklu Grand Prix, co będzie dla niego całkowitą nowością. 22-latek wystąpi również w PGE Ekstralidze, gdzie będzie ścigać się w barwach NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Kvech nie jest jednak pewnym punktem zielonogórskiej drużyny, o czym w Kanale Sportowym wypowiedział się Marcin Musiał.

Falubaz Zielona Góra powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej, a ich celem w pierwszym sezonie będzie utrzymanie. Do osiągnięcia zamierzonego wyniku będą potrzebne punkty dokładane do dorobku drużyny przez wszystkich zawodników. Problemem Falubazu może być jednak Jan Kvech, jak uważa dziennikarz Eleven Sports. Według niego 22-latek nie jest gotowy na starty jednocześnie w PGE Ekstralidze i cyklu Grand Prix.

– Ja uważam, że to będzie bardzo duży problem Falubazu […] Miałem z nim styczność na turniejach Mistrzostw Europy, ty Rafał pewnie też to widziałeś, że on się spala w trudnych momentach, że on do walki na łokcie nie bardzo. Tam jest ambicja. Tam są umiejętności, tylko moim zdaniem Jan Kvech nie jest gotowy na PGE Ekstraligę łączoną z Grand Prix, bo w tym Grand Prix dostanie. Jest najsłabszym zawodnikiem w stawce, po prostu także przez brak doświadczenia – wyjaśnił w Kanale Sportowym Marcin Musiał.

22-latek przed sezonem 2023 był bliski trafienia do Apatora Toruń. Ostatecznie jednak skład „Aniołów” zasilił Wiktor Lampart, a Czech podpisał kontrakt z Falubazem i został wypożyczony do ROW-u Rybnik. W tym przypadku komentator żużlowy wskazał na to, że Kvech popełnił błąd w zarządzaniu swoją karierą.

– Jan Kvech popełnił też błąd w zarządzaniu swoją karierą. Miał opcję z Apatora Toruń bodajże 2-lata temu czy rok temu. Przez to się nie dogadał z Falubazem, który był na niego zdecydowany. I nagle tak: Nie ma Kvecha w Apatorze, bo postawili na Lamparta, bo tam chodziło o kwestie finansowe z tego co pamiętam. Do Falubazu wraca, Falubaz mówi: Halo my już podpisaliśmy Beckera, to Kvech idzie na wypożyczenie do Rybnika i on teraz wchodzi z tym Falubazem do PGE Ekstraligi, trochę znając, ale mógłby znać lepiej na bazie poprzedniego sezonu tor w Zielonej Górze i nie zna torów ekstraligowych, bo miał opcję, żeby się zakręcić, może za mniejszą kasę, więc brak doświadczenia, brak objeżdżenia na torach ekstraligowych – mówił.

436357756 7630435286994441 7675903273389591093 n
Fot. Łukasz Wilk
436273756 7630434576994512 7223154385628236818 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *