Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Były polski sędzia o małej popularności tego zawodu wśród emerytowanych żużlowców

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Były polski sędzia o małej popularności tego zawodu wśród emerytowanych żużlowców

Polski arbiter Remigiusz Substyk po sezonie 2023 zdecydował się zakończył karierę, w której poprowadził kilkadziesiąt spotkań PGE Ekstraligi. Ostatnio był gościem naszego magazynu Best Speedway TV, gdzie ocenił, dlaczego tak mało żużlowców zostaje sędziami, a częściej wybierają pracę jako trener jednej z drużyn.

Najbardziej znanym aktualnym polskim sędzią, który był żużlowcem jest Arkadiusz Kalwasiński, jest nim również Paweł Michalak. Jednak poza tą dwójką nie ma arbitrów mających wcześniej coś wspólnego z motocyklem żużlowym. Były już sędzia sportu żużlowego Remigiusz Substyk, który zakończył karierę po poprzednim sezonie był gościem magazynu Best Speedway TV, gdzie opowiedział o tym dlaczego emerytowany żużlowiec nie chcę zostać sędzią i częściej wybiera posadę trenera.

-Sędzia to ciężka rola w żużlu myślę, że zawodnicy, którzy mają już jakieś doświadczenie w tym sporcie, chętniej później wybierają drogę trenerów niż sędziów. Prawdopodobnie finansowo lepiej na tym wychodzą, po drugie jest to jednak bardziej spokojniejsza rola w żużlu. Oczywiście na trenerów też się czasami gromy sypią, natomiast sędziowie nigdy nie są ulubieńcami tłumu. – opowiedział Remigiusz Substyk.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
347137637 3490590047832469 6798407801561186401 n
Fot. Mateusz Biskup

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *