Żużel. Legendarny turniej powraca do kalendarza
Żużel. Legendarny turniej powraca do kalendarza
W 2025 roku przypada 1000. rocznica koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski. Od kilku sezonów Start Gniezno właśnie promuje to wydarzenie na swoich kombinezonach i podczas tegorocznych celebracji tej rocznicy w mieście będą organizowanie różne imprezy, również te żużlowe. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego po roku przerwy ponownie zostanie zorganizowany.
Jak poinformował portal sportowegniezno.pl zawody mają mieć bardzo dobrą stawkę, w której zobaczymy nawet zawodników z cyklu Grand Prix. Od kilku lat ranga turnieju bardzo spadła i nie występowały tu największe gwiazdy. To jednak ma się zmienić w tym roku, kiedy to na początku kwietnia zawodnicy otworzą sezon żużlowy 2025 w pierwszej stolicy Polski.
Od 2008 roku turniej odbywa się prawie co roku z kilkoma przerwami w 2016, 2020 i 2024 roku. Podczas ostatniej czternastej edycji triumfował Patryk Wojdyło, a podium uzupełnili Kacper Gomólski i Jakub Jamróg. Żadnemu z zawodników nie udało się dwukrotnie zwyciężyć w tych zawodach. Natomiast najwięcej razy na podium stawali: Nicki Pedersen, Rafał Okoniewski, Przemysław Pawlicki i Patryk Dudek. Wszystkim udało się to trzykrotnie, w tym raz na tym najwyższym stopniu.



- Fogo Unia Leszno wygrała, ale Stal postawiła twarde warunki na początku [RELACJA]
- Polonia Piła rozbiła Ostrów! Mecz bez historii w Pile
- Falubaz Zielona Góra konflikt w drużynie. Zawodnik „ustawił” trenera?!
- GKM pod presją przed meczem ze Spartą. Tu nie ma już miejsca na stratę punktów
- Żużel. Niebezpieczny tor w Zielonej Górze?! Zawodnicy mieli powody do obaw