Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC/Wywiady

Żużel. Kto mistrzem? – Ekspert żużlowy zdradza swoje typy

Bartosz Zmarzlik
Fot. Marta Astachow

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Kto mistrzem? – Ekspert żużlowy zdradza swoje typy

Jeszcze dobrze nie zakończył się sezon 2023, a już mówiło się o kolejnym roku, nowych kontraktach i przewidywaniach kogo na co będzie stać. Większość z nas ma swoje typy na to co będzie, ale jak to niektórzy mówią: „To jest żużel, tu się jeszcze wszystko może zdarzyć”. Jednak już dzisiaj jesteśmy w stanie wytypować faworytów do walki o mistrzostwo Polski oraz drużyny, które będą bić się w drugiej części tabeli.

Mistrz świata Bartosz Zmarzlik

O podanie swoich predykcji został poproszony, przez jednego z dziennikarzy Pięć Jeden, Jacek Frączak. Ten znakomity ekspert żużlowy nie pierwszy raz podaje swoje typy na falach Radia Freee, które okazują się dosyć trafne. Na pytanie kto zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata w sezonie 2024 odpowiedział krótko: Bartosz Zmarzlik.

Speedway of Nations

W 2024 roku wraca Speedway of Nations i odbędzie się w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Rok temu zawody wygrała Australia, która pokonała Brytyjczyków w finale. A kto wygra SON w nadchodzącym sezonie?

-To jest bardzo dobre pytanie. Mam nadzieję, że Polacy, ale pod jednym warunkiem. Powiem to zupełnie szczerze, mam taką cichą nadzieję, że to dzięki temu, że Patryk Dudek wróci na właściwe tory. To nie jest takie gadanie po koleżeńsku, bo wiem jakie tam zamiany będą następowały i trzymam za niego bardzo mocno kciuki – stwierdził Jacek Frączak.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Drużynowy Mistrz Polski

Rok temu przed sezonem mówiło się, że jest trzech głównych kandydatów do walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski: Częstochowa, Wrocław i Lublin. Finalnie Włókniarz przegrał walkę o trzecie miejsce z Toruniem i zakończył sezon tuż za podium. Po fenomenalnym sezonie zasadniczym Sparta jednak nie dała rady Koziołkom, które obroniły wywalczony tytuł sprzed roku. Jaki będzie nadchodzący sezon? Kto zostanie mistrzem?

-Motor Lublin. Nie ma co do tego żadnej wątpliwości i to nie jest kwestia politycznej poprawności tutaj w audycji – skwitował Frączak. – Będzie ciekawie. Myślę, że jednak Sparta Wrocław [pojedzie w finale], o ile zbuduje juniorów, tych których ma. Bądź pozyska takiego, który będzie w stanie te 3, 4 punkty, to nie jest wcale mało, regularnie w Ekstralidze do dorobku drużyny dorzucać. Jeżeli chodzi o formację seniorską myślę, że tutaj wszystko się będzie zgadzać.

Też pod jednym warunkiem, ale myślę, że ten warunek zostanie spełniony, że Tai wróci do swojej normy, czyli 10+ [pkt/mecz]. Jest to wszystko możliwe i myślę, że Maciej też ma sporo do udowodnienia. Artiom też nie miał rewelacyjnego sezonu 2023. Tam są spore rezerwy, ale pod warunkiem, że jednak tam się pojawi junior. Natomiast uwaga na Stal Gorzów.

ckm
Fot. Paweł Wilczyński

Czy przewidywania Jacka Frączaka się spełnią? Czy Bartkowi Zmarzlikowi uda się się obronić tytuł? Czy SON będzie dla Polaków? Czy Drużynowym Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu zostanie Motor Lublin? A może komuś się uda zatrzymać drużynę znad Bystrzycy? Czy faktycznie w finale zobaczymy kolejny raz starcie Wrocławia z Lublinem?
Dzisiaj możemy jedynie snuć domysły na temat nadchodzącego sezonu. Na weryfikację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

2 odpowiedzi do “Żużel. Kto mistrzem? – Ekspert żużlowy zdradza swoje typy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *