Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. Sławomir Kryjom skomentował transfer Jonasa Jeppesena. "Był numerem jeden na naszej liście życzeń" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. Sławomir Kryjom skomentował transfer Jonasa Jeppesena. “Był numerem jeden na naszej liście życzeń”

żużel sławomir kryjom

Żużel. Sławomir Kryjom skomentował transfer Jonasa Jeppesena. “Był numerem jeden na naszej liście życzeń”

Trans MF Landshut Devils sensacyjnie pokonało na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:44. Postawę drużyny z Niemiec skomentował trener “Diabłów” Sławomir Kryjom. W wywiadzie udzielonym dla PolskiZuzel.pl opowiedział m.in. o transferze Jonasa Jeppesena.

Marcin Nowak z dziką kartą na 1. Finał IMP

Dla większości kibiców ostatnie zwycięstwo Trans MF Landshut Devils było sporą niespodzianką. – Od początku z uwagą śledzę wszystko, co dzieje się w pierwszej lidze i w mojej ocenie żaden wynik nie powinien być uznawany za niespodziankę. Wyjątkiem mogłaby być porażka Enea Falubazu, który od początku rozgrywek jedzie w swojej własnej lidze. Zielonogórzanie zdecydowanie odjechali konkurencji, ale poza tym liga jest bardzo wyrównana i każdy mecz to osobny rozdział. Analizy i statystyki często nie składają się w logiczną całość. 

Na pewno jestem zadowolony z postawy zespołu, bo po dwóch porażkach na własnym torze potrzebujemy punktów. Cieszę się, że w Gdańsku je zdobyliśmy. Wiele osób skreśliło nas już po przegranej w Poznaniu. Zapewniałem jednak, że bez walki się nie poddamy – powiedział trener Trans MF Landshut Devils dla PolskiZuzel.pl.

Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Jonasa Jeppesena, który trafił przed tym meczem do Landshut na zasadzie wypożyczenia z drugoligowej Texom Stali Rzeszów. Duńczyk zdobył osiem punktów i bonus. – Oceniam go na czwórkę z plusem. Do pełni szczęścia zabrakło jednego biegu, w którym miał defekt przy naszym prowadzeniu na 5:1. Wtedy byłaby piątka. Dorzucił jednak ważne punkty do dorobku drużyny. Wcześniej takiego ogniwa nam brakowało. – skomentował dla PolskiZuzel.pl.

Dlaczego ekipa z Landshut zdecydowała się na transfer Jeppesena? – Szukaliśmy rozwiązań, by wzmocnić siłę rażenia. Pierwsze pięć spotkań pokazało, że czegoś nam brakuje. Poza tym nie wiem, kiedy do zespołu i w ogóle do jazdy wróci Erik Riss. Jego sytuacja mocno skomplikowała nasze położenie. Widziałem tego zawodnika w wyjściowym składzie, bo już rok temu miał bardzo dobre mecze.

Pojawił się problem, a Jonas był okazją na jego rozwiązanie. To żużlowiec z doświadczeniem zarówno pierwszoligowym, jak i ekstraligowym. Uważam go za bardzo walecznego i ambitnego zawodnika. Dobrze wkomponował się w ekipę, bo komunikacja podczas meczu w Gdańsku przebiegała wyśmienicie. Myślę, że na transferze skorzystały obie strony, bo w Rzeszowie Jonas by zapewne nie pojeździł. Dodam, że był numerem jeden na naszej liście życzeń. – podsumował Sławomir Kryjom dla PolskiZuzel.pl.

Reklamy

Przed ekipą z Landshut Devils bardzo ważne spotkanie z ROWem Rybnik. Po sześciu rozegranych kolejkach obie drużyny mają cztery punkty w tabeli. Mecz w ramach siódmej kolejki 1. Ligi Żużlowej odbędzie się w Landshut w przyszłą niedzielę o godzinie 14:00.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×