Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kołodziej czy Zmarzlik? Motor podejmuje Unię! [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Kołodziej czy Zmarzlik? Motor podejmuje Unię! [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich 5 zmierzą się drużyny aktualnie zajmujące drugie i czwarte miejsce w tabeli. PLATINUM Motor Lublin podejmie FOGO Unię Leszno. Czy leszczynianie z rozpędzonym Kołodziejem powtórzą wyczyn Sparty? A może to Koziołki lepiej spasują się z własnym torem? Kto okaże się lepszy Kołodziej, czy Zmarzlik?

Żużel w telewizji. Gdzie zobaczymy niedzielne spotkania?

FOGO Unia Leszno odjechała do tej pory wszystkie zaplanowane spotkania, z czego przegrała tylko z Wrocławiem. Forma prezentowana przez drużynę z Leszna zaskoczyła wiele osób, tak samo jak postawa na torze Janusza Kołodzieja, który jest niewątpliwym liderem swojej drużyny. Kołodziej jest aktualnie najskuteczniejszym zawodnikiem w całej PGE Ekstralidze ze średnią biegopunktową 2,571. Warto tutaj zaznaczyć, że Zmarzlik (który odjechał tylko 3 ligowe spotkania) zajmuje drugie miejsce w rankingu ze średnią 2,467. Unia wygląda dobrze zarówno w domu, jak i na wyjeździe (może poza wizytą we Wrocławiu). Jak poradzą sobie Byki na lubelskim torze? Czy przedłużą pasmo zwycięstw? Czy Janusz Kołodziej pokona Zmarzlika?

PLATINUM Motor Lublin z nieba do piekła i z powrotem – tak właśnie wygląda początek sezonu w wykonaniu Mistrzów Polski. Wygrana w pięknym stylu z Włókniarzem, przegrany (po raz pierwszy od 2020) mecz u siebie ze Spartą oraz wygrany, 24 godziny później, mecz „tysiąca i jednej powtórki” w Gorzowie. Koziołki świetnie spisują się na wyjeździe, teraz pora wrócić na Z5. Mimo zapewnień sztabu trenerskiego, że mecz z Wrocławiem to była wpadka i nie ma powodów do zmartwień, wiele osób zapewne zastanawia się jak będzie tym razem. Czy lubelski owal będzie w końcu taki jak trzeba i czy zapewni przewagę drużynie z Koziego Grodu? Czy Zmarzlik pojedzie jak z nut czy może znów będzie błądził jak w meczu ze Spartą?

Dużo pytań pojawia się w kontekście tego meczu, a najwięcej dotyczy samego toru. Pogoda w tym tygodniu dopisywała i dawała szansę przygotować owal. Zawodnikom U24 udało się odjechać prawie całe spotkanie we wtorek (w końcówce przeszkodził deszcz). Jaki będzie tor oraz która z drużyn lepiej odnajdzie się na lubelskiej ziemi przekonany się już o 16:30. Zmagania zawodników będzie można oglądać na Canal+ Sport5 lub wysłuchać relacji na żywo w Radiu Freee bądź na stronie internetowej Radia Lublin.

FOGO Unia Leszno
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Nazar Parnitskyi
4. Grzegorz Zengota
5. Jaimon Lidsey
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel

PLATINUM Motor Lublin
9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kacper Grzelak
15. Mateusz Cierniak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *