Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Kolejni polscy zawodnicy z kontraktem w lidze brytyjskiej

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kolejni polscy zawodnicy z kontraktem w lidze brytyjskiej

Przez ostatnie lata dużo mówiło się o tym, że liga angielska zaczyna podupadać. Wiele ośrodków zaczęło z różnych powodów wycofywać się z rozgrywek. Na szczęście ostatni sezon przyniósł mały przełom, gdyż w Wielkiej Brytanii pojawili się tacy zawodnicy, jak Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow czy Tai Woffinden.

Jak się okazuje, polski zawodnik zdecydował się na koleiny sezon startów na Wyspach. Dzisiaj Kings Lynn Stars poinformowało, że ich zawodnikiem został Patryk Wojdyło. Dla zawodnika Wilków Krosno będzie to kolejny sezon w Anglii, skąd zniknął z powodu problemów wizowych. Wcześniej prezentował się jednak obiecująco i jego jazda może przynieść dobre owoce nowej drużynie.

20231129 130441
Fot. Kings Lynn Stars//X

W tej samej ekipie pojedzie kolejny polski zawodnik. Mowa tu o Wadimie Tarasienko, który również w poprzednim sezonie jeździć będzie w Premiership. W poprzednim sezonie pokazywał się z dobrej strony i na pewno pomoże drużynie z Kings Lynn.

20231129 130439
Fot. Kings Lynn Stars//X

Dla zawodników startujących na codzień w Polsce starty w Wielkiej Brytanii są szansą na rozwinięcie swoich technicznych umiejętności. Tamtejsze owale są bowiem z reguły krótsze i wymagają większej techniki żużlowca.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×