Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Klub nie poinformował o jego transferze. Sam zawodnik nie przykłada do tego wielkiej roli

Żużel. Klub nie poinformował o jego transferze. Sam zawodnik nie przykłada do tego wielkiej roli
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Klub nie poinformował o jego transferze. Sam zawodnik nie przykłada do tego wielkiej roli

Wiktor Jasiński po sezonie w PGE Ekstralidze zdecydował się na zejście poziom niżej i jazdę w Ostrovii Ostrów. W Speedway 2. Ekstralidze gorzowianin chce się odbudować i powrócić mocniejszym, aby wywalczyć coś jeszcze w żużlu.

Brak prezentacji w nowym klubie

23-latek został wypożyczony ze Stali Gorzów do Arged Malesy Ostrów. Dowiedzieliśmy się o tym bezpośrednio od Stali, która w mediach społecznościowych poinformowała o odejściu swojego zawodnika. Mimo to po dziś dzień Wiktor Jasiński nie został zaprezentowany jako nowy nabytek w mediach społecznościowych Ostrovii. Na ten temat wypowiedział się sam zainteresowany w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

– To była taka sytuacja, że przy podpisywaniu kontraktu w Ostrowie i finalizowaniu tego wypożyczenia, rozmawiałem o tym z działaczami i wszystko było uzgodnione. Tylko wyszło tak, że Stal Gorzów trochę się pospieszyła z przekazaniem tej informacji światu. Gorzowianie wyszli przed szereg i przekazali to, zanim zrobiła to Ostrovia. Marketingowo to zbytnio się nie zgrało i dlatego zrobiło się takie zamieszanie i jakieś tam dziwne domysły. Nie śledziłem nawet tego do końca, bo nie ma po co. To jest sprawa absolutnie drugorzędna. Czy kto wrzuci moje zdjęcie w media społecznościowe, z jakimś tam uśmieszkiem obok, czy nie wrzuci, to nie sprawi, że będę lepszym zawodnikiem – mówił Wiktor Jasiński w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Wiktor Jasiński
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Powody przejścia do Ostrowa

Jasiński w minionym sezonie zanotował średnią na poziomie nieco ponad jeden. W obliczu przyjścia do Gorzowa Jakuba Miśkowiaka zdecydował się opuścić zespół. W Speedway 2. Ekstralidze chce się on odbudować. Jakie były powody wyboru Ostrovii? Okazuje się, że chodziło o trenera Mariusza Staszewskiego, pod którego okiem wychowanek Stali ma nadzieję na rozwój.

– Były. Były oferty z I ligi i nawet miałem ich kilka. Wybierać było w czym, bo prezesi się odzywali, pytali o moje plany i zabiegali o mój angaż. Zdecydowałem się niemal od początku na Ostrów Wielkopolski i mówiłem o tym wszystkim, którzy dzwonili do mnie zapytać, czy zaprosić na rozmowy. A dlaczego Ostrów? Bo liczę na fajny rozwój pod okiem dobrego trenera, który przecież jest z Gorzowa i którego bardzo dobrze znam. To jest mój cel na następny sezon, żeby dobrze się rozwijać i być lepszym zawodnikiem niż do tej pory.
Plan mam taki, żeby jeszcze coś w tym żużlu zwojować – powiedział.

Wiktor Jasiński będzie w Ostrowie jednym z zawodników, którzy przeszli z PGE Ekstraligi. Na poziomie Speedway 2. Ekstraligi gorzowianin powinien dobrze radzić sobie na torze i przywozić cenne punkty dla zespołu walczącego o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *