Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kajetan Kupiec o pierwszym sezonie w PGE Ekstralidze: Spełnienie marzeń i wielka nauka

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Kajetan Kupiec o pierwszym sezonie w PGE Ekstralidze: Spełnienie marzeń i wielka nauka

W ubiegłym sezonie w barwach Tauron Włókniarza Częstochowa na pozycjach juniorskich mogliśmy zobaczyć trzech debiutantów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, jednym z nich był wychowanek Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja Kajetan Kupiec.

Za Kajetanem Kupcem debiutancki sezon w PGE Ekstralidze, w którym wystąpił w 46 wyścigach zdobywając 37 punktów oraz 6 bonusów. To wszystko złożyło się na średnią trochę poniżej jednego punktu na bieg oraz 49 miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Pierwszy rok w najlepszej lidze świata młodzieżowiec Tauron Włókniarza Częstochowa ocenił podczas wywiadu dla ekstraliga.pl

– Pierwszy sezon za mną, a w nim dużo wzlotów i upadków. Na pewno bardzo miło będę wspominać debiut, w którym udało się bardzo fajnie pojechać. Następne mecze poszły trochę gorzej, ale udało mi się poprawić pod koniec sezonu. Myślę, że bardzo dużo się w nim nauczyłem i sam fakt tego, że mogłem stanąć pod taśmą z najlepszymi na świecie, jest czymś, o czym marzyłem od dziecka. Nie ukrywam jednak, że w PGE Ekstralidze jest bardzo wysoki poziom w każdym aspekcie i nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, ale odbieram to pozytywnie, bo dzięki temu wiem, ile jeszcze przede mną nauki. – ocenił Kajetan Kupiec.

Podczas przerwy zimowej wypożyczony do Abramczyk Polonii Bydgoszcz został Franciszek Karczewski, więc rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie powinna być łatwiejsza. Jednak to nie oznacza, że jej nie będzie, bo w PGE Ekstralidze startować już może Szymon Ludwiczak. Aczkolwiek najbardziej doświadczony z trójki młodzieżowców Włókniarza Kajetan Kupiec powinien być spokojny o pozycje w zespole.

– Myślę, że tak, bo jestem zawodnikiem, który potrzebuje spokoju, by móc skupić się na pracy i rozwoju. Wiadomo, że w klubie jest konkurencja, ponieważ jest dużo juniorów, ale myślę, że jestem w stanie zapracować na pewne miejsce w składzie. Cały czas jestem na dobrej drodze, by zdobyć tę pewność i spokojne przygotowania bez myślenia, o tym czy pojadę w meczu, mogą mi w tym aspekcie jedynie pomóc. – twierdzi Kupiec w rozmowie z ekstraliga.pl.

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki PGE Ekstraligi, do nich jak i całego sezonu przygotowują się aktualnie żużlowcy. Kilka drużyn z najlepszej ligi świata wybrało się do Hiszpanii, niedługo również zamelduję się tam drużyna Tauron Włókniarza Częstochowa. Podczas zgrupowania przedsezonowego oczywiście nie zabraknie Kajetana Kupca.

– Obecnie przygotowuję się indywidualnie w Tarnowie, gdzie mam treningi na siłowni z trenerem personalnym. Do tego dochodzi bieganie oraz inne aktywności. Miałem też możliwość przygotowywania się z innymi chłopakami z klubu w Częstochowie, co oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ mieliśmy możliwość spędzenia czasu razem oraz zintegrowania się. Mamy w planach wyjazd na obóz. – mówi junior Tauron Włókniarza Częstochowa.

359456826 780525830747857 5683838812083472249 n
Fot. Roman Biliński
366363756 805471718253268 1338378869973726029 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *