Żużel - Best Speedway Tv

"Żużel jest piękny, tylko kosztuje ogromne pieniądze" - prezes Kolejarza Opole przed sezonem 2023 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Żużel jest piękny, tylko kosztuje ogromne pieniądze” – prezes Kolejarza Opole przed sezonem 2023

Żużel Opole

“Żużel jest piękny, tylko kosztuje ogromne pieniądze” – prezes Kolejarza Opole przed sezonem 2023

Zygmunt Dziemba rozmawiał przed paroma dniami z lokalnym portalem opolska360.pl Prezes Kolejarza opowiedział między innymi o sytuacji finansowej klubu, a także o tym, jak postrzega siłę aktualnego zespołu.

Sam Masters o pierwszych jazdach w Gnieźnie

Prezes Kolejarza Opole odpowiedział między innymi na pytanie dotyczące zamieszania licencyjnego. Kolejarz bowiem nie otrzymał licencji w pierwszym terminie.

Tak jest, niestety, co roku. Te przegrane finały kosztowały nas dużo pieniędzy i to nie tylko mnie, ale to już jest przeszłość. Wszyscy pomagamy, mówię to w imieniu całego zarządu, jeżeli jest taka potrzeba i możliwość. – powiedział prezes Dziemba dla opolska360.pl

Sternik klubu przyznaje, że pod wpływem emocji zdarzyło mu się powiedzieć, że już nie będzie prowadził klubu, jednak trzyma go tu miłość do żużla.

Żużel jest piękny, tylko kosztuje ogromne pieniądze. To jest drogi sport, jeden z droższych, ale bądźmy dobrej myśli, iż ten rok będzie dobry dla speedwaya w Opolu. Faktycznie, zdarzyło mi się parę razy powiedzieć w nerwach, że już mam dość, ale jednak człowiek się uspokoi i wraca. To taki mój mały narkotyk.

Zygmunt Dziemba powiedział również o sytuacji finansowej klubu – o tym, ile pieniędzy jest przeznaczone na działanie klubu żużlowego. Jak na standardy drugiej ligi, nie są to małe kwoty. Dlatego w Kolejarzu starają się nie przepłacać za zawodników.

Reklamy

W tamtym sezonie wydaliśmy ponad 3 miliony zł. W tym roku będzie przybliżona suma, ale gdybyśmy chcieli takich zawodników, z którymi żeśmy rozmawiali, to by trzeba dzisiaj mieć budżet około 5 milionów. I to na 2. ligę. Nie chcemy przepłacać. Mam nadzieje, iż kibice to zrozumieją. Warto też pamiętać, że nazwiska nie jeżdżą. Jeszcze raz powtórzę: myślę, że nie mamy złego składu.

Nie będziemy obiecywać zawodnikom jakiś nierealnych sum, bo później się okaże, że nie jesteśmy w stanie tego zrealizować, a tego bym nie chciał. I tak te stawki, które my mamy, nie są małe, ale jak czasem słyszę z klubów rywali, ile tam jest płacone, to mogę stwierdzić, iż są to kwoty na 1. ligę. Nas po prostu nie stać na takie wypłaty, dlatego cały czas poszukujemy sponsorów, pieniędzy na rynku. Po to, żeby ten żużel w Opolu się utrzymał, bo to jest naprawdę bardzo drogi sport. Bez wsparcia samorządów nie bylibyśmy w stanie utrzymać tego klubu i sportu w naszym województwie, a wiemy, że żużel jest tutaj lubiany i ma największą frekwencję ze wszystkich sportów.

Kolejarz Opole rozpocznie drugoligowe rozgrywki w drugiej kolejce. Wówczas do Opola przyjedzie drużyna Unii Tarnów. Wcześniej – 10 kwietnia – na opolskim owalu odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask.

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×