Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jak poradzi sobie Falubaz w tegorocznej PGE Ekstralidze: „Myślę, że nie będą takim kopciuszkiem”

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Paweł Schonert

Żużel. Jak poradzi sobie Falubaz w tegorocznej PGE Ekstralidze: „Myślę, że nie będą takim kopciuszkiem”

Michał Korościel to ceniony ekspert żużlowy oraz komentator stacji Eleven i Discovery. W magazynie Best Speedway TV był on gościem Dawida Ociepy gdzie poruszyli wiele kwestii dotyczących zarówno minionego jak i nadchodzącego sezonu. Jedno z zadanych przez oglądających pytań dotyczyło kształtu składu Falubazu Zielona Góra na nadchodzący sezon.

„Myślę, że Falubaz z okresu transferowego wyciągnął tyle, ile mógł wyciągnąć. Więcej chyba się nie dało, beniaminek ma zawsze utrudnione zadanie, o czym mówi się co roku. Falubaz zbudował wszystko, co mógł zbudować, wziął Jarka Hampela, Piotra Pawlickiego, zostawił Przemka, Rasmusa i jeszcze do tego dojdzie Janek Kvech. Myślę, że sportowo to jest drużyna na poziomie Fogo Unii Leszno i GKM-u Grudziądz. Jeśli zobaczymy na nazwiska i potencjał, to myślę, że z tych trzech drużyn, jedna spadnie, jedna wejdzie do fazy play-off, a jedna zostanie na siódmym miejscu.”

Obaj eksperci byli zgodni, że skład zbudowany przez Piotra Protasiewicza jest jednym z najsilniejszych w ostatnich latach, jeśli idzie o drużyny wchodzące do PGE Ekstraligii. Ostatnią drużyną, która miała tak silny skład był eWinner Apator Toruń powracający po rocznej banicji na zapleczu w 2021. Udało im się zająć wówczas szóste miejsce w rozgrywkach i utrzymać w lidze. Uczynili to zresztą kosztem nomen omen Falubazu.

Popularny Koro skwitował całą dyskusję zdaniem: „Odpowiadając na pytanie o Falubaz myślę, że nie będą takim kopciuszkiem”.

Jak wiadomo jednak żużel, jest nie przewidywalny, więc o tym, jak rzeczywiście zaprezentuje się zielonogórska drużyna, przekonamy się w nadchodzącej kampanii ligowej, rozpoczynającej się 12 kwietnia.

Falubazu
Fot. Marta Astachow
MAAS 120823 63
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×