Przejdź do treści
Turnieje Indywidualne

Żużel. Kontrowersje w IMEJ! Bloedorn pozbawiony walki o medal!

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Kontrowersje w IMEJ! Bloedorn pozbawiony walki o medal!

Zwycięstwem Wiktora Przyjemskiego zakończył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 w Gorzowie Wielkopolskim. Srebro wywalczył Damian Ratajczak, a brąz Mathias Pollestad. Największym pechowcem turnieju został Niemiec Norick Bloedorn, który po zawodach nie krył swojego niezadowolenia.

Trudne zadanie przed Abramczyk Polonią. W rundzie zasadniczej lepsza była drużyna z Landshut [Zapowiedź]

Trzech żużlowców: Niemiec Norick Bloedorn, Polak Damian Ratajczak i Norweg Mathias Pollestad zakończyli turniej z dorobkiem 12 punktów. Zgodnie z regulaminem (przynajmniej każdy tak myślał) powinno dojść do biegu dodatkowego z udziałem trzech zawodników o medal srebrny i brązowych. Okazało się jednak, że doszło do zmiany zasad, a wyścig dodatkowy był zaplanowany tylko o złoto.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żaden z organizatorów, komentatorów czy zawodników (z wyjątkiem sędziego) nie wiedział o tej zmianie. Najbardziej ucierpiał na tym Norick Bloedorn, który skończył bez medalu. Niemiec po turnieju nie krył swojego zdenerwowana, chodził cały zapłakany, czując się poszkodowany. Co więcej, padły z jego strony nawet polskie wyzwiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *