Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Do końca walczył na torze w Krośnie o awans do Challenge’u. Jest zadowolony ze swojej postawy

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Do końca walczył na torze w Krośnie o awans do Challenge’u. Jest zadowolony ze swojej postawy

W Czwartek m.in. na torze w Krośnie odbyły się eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dobrze zaprezentował się w nich Gleb Czugunow, który zdobył 12 punktów.

Zawodnik Arged Malesy Ostrów świetnie rozpoczął czwartkowe zawody, bo w dwóch pierwszych startach okazał się najlepszy, potem dość niespodziewanie przywiózł zerówkę, przegrywając m.in. z braćmi Curzytkami, Ponownie wrócił na zwycięski szlak, a w 18 biegu ponownie niespodziewanie przegrał z niżej notowanym rywalem. Spowodowało to, że musiał wziąć udział z Larsem Skupieniem w biegu dodatkowym o awans do IMP Challenge, który wygrał. Jak przyznaje, odczuwał przyjemność z jazdy po krośnieńskim torze. „Bardzo dobrze, mimo tego, że mam wieczór pełen przygód i niespodzianek to bardzo dobrze, bardzo fajna pogoda, dobry tor, przede wszystkim.” – mówił wyraźnie zadowolony.

Do wręcz kuriozalnej sytuacji doszło z jego udziałem przed biegiem 16. Na  torze pojawili się wszyscy uczestnicy tego wyścigu oraz… Gleb Czugunow. Były zawodnik GKM-u Grudziądz miał planowo wystartować w biegu 18, ale wyjechał na tor już dwa wyścigi wcześniej i stanął na polu startowym należącym do Daniela Jeleniewskiego, ale po chwili zjechał do parku maszyn. (wideo na końcu tekst)

W jego opinii tor w Krośnie nie pozwalał na zbyt dużo akcji na dystansie, ale zupełnie innego zdania był Kacper Woryna, według zawodnika Krono-Plast Włókniarza Częstochowa krośnieński owal stwarzał sporo okazji do wyprzedzania. Właśnie za mało mi się wydawało, bo jak przegrywałem start, to za bardzo się męczyłem, może ja nie wiedziałem, gdzie trzeba jechać. Kacper tak powiedział? Ciekawe, bo on wszystkie starty wygrał i z nikim się nie ścigał, więc nie wiem, skąd on ma takie wnioski, chciałbym zobaczyć, jakby trochę z tyłu wystartował – zażartował

Już za nieco ponad dwa tygodnie, bo 26 maja Arged Malesa Ostrów Wielkopolski uda się na spotkanie wyjazdowe właśnie do Krosna. Start w czwartkowych zawodach dał Czugunowowi możliwość przetestowania toru przy ulicy Legionów właśnie pod kątem tego meczu, z czego poczynił cenne zapiski. – „Tak tak, myślę, że bardzo cenne. Cieszyłem się, że jadę tutaj pojeździć przed meczem, więc zbieraliśmy troszkę informacji.” – zakończył

Gleb Czugunow
Fot. Marta Astachow
438790272 7446176042137016 4320313553655783510 n 1
Fot. Arkadiusz Siwek

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *