Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Debiut Wiktora Lamparta w Birmingham Brummies: Czy to będzie udana przygoda?

Apatora Toruń
Fot. Arkadiusz SIwek

Autor: Redakcja

Żużel. Debiut Wiktora Lamparta w Birmingham Brummies: Czy to będzie udana przygoda?

Wiktor Lampart postanowił przystąpić do startów w Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że już w poprzednim sezonie wyraził chęć spróbowania swoich sił w brytyjskim speedwayu, jego mentor, Rafał Trojanowski, początkowo odradzał mu tę decyzję. Po zakończeniu współpracy obie strony poszły własnymi ścieżkami, co otworzyło drogę 22-latkowi do realizacji jego mini celu. Lampart dołączył do zespołu Birmingham Brummies.

„Nasz klub był jednym z kilku zainteresowanych zawodnikiem z Premiership, więc cieszymy się, że to właśnie nam udało się przekonać go do podpisania kontraktu. Rozumiemy, że będzie to dla niego zupełnie nowe doświadczenie i wymaga czasu, zanim w pełni się zaaklimatyzuje, zwłaszcza podczas wyjazdowych spotkań” – powiedział Nigel Tolley, dyrektor Brummies, cytowany przez klubowe media.


Mimo przeciwności losowych klub wyraził radość z podpisania kontraktu z młodym zawodnikiem, rozumiejąc, że potrzebuje czasu na zaadaptowanie się do nowego środowiska, zwłaszcza podczas wyjazdowych zawodów. Pomimo wyzwań, udana przygoda Lamparta w Wielkiej Brytanii może być kwestią czasu i udaną przygodą, a wsparcie ze strony klubu może przyczynić się do sukcesu młodego zawodnika.

Oprócz Lamparta, kontrakty z Birmingham podpisali także Tom Brennan, Zach Cook, Steve Worrall oraz Leon Flint.

żużel
Fot. Roman Biliński
343657736 782028486885826 6569723651566880199 n 1
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×