Żużel - Best Speedway Tv

Znamy skład Polaków na Finał „A” DME w Gdańsku | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znamy skład Polaków na Finał „A” DME w Gdańsku

Skład

Znamy skład Polaków na Finał „A” DME w Gdańsku

W bieżącym miesiącu będziemy się emocjonować żużlem nie tylko na poziomie ligowym, ale także międzynarodowym. Z tego względu, iż 15 kwietnia zainaugurowane zostaną Drużynowe Mistrzostwa Europy. Poznaliśmy skład biało-czerwonych na tę imprezę.

W Grudziądzu mocno trenują przed Włókniarzem

W tym dniu w Gdańsku będzie mieć miejsce tzw. Finał „A” tych rozgrywek. Karty na te zawody odkrył już szkoleniowiec reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki. W składzie „Biało-Czerwonych” znaleźli się: Jarosław Hampel, Szymon Woźniak, Dominik Kubera, Jakub Miśkowiak oraz Wiktor Przyjemski.

Rywalami Polaków będą Szwedzi, Łotysze i Francuzi. Co ciekawe, ci ostatni również zaprezentowali swoje zestawienie na turniej w nadmorskim mieście. „Trójkolorowych” reprezentować będą: David Bellego, Dimitri Berge, Mathieu Tresarrieu, Steven Goret, a także Mathias Tresarrieu.

Choć gospodarze wydają się być zdecydowanymi faworytami gdańskiej imprezy, trener naszej kadry nie lekceważy rywali. Tak czy inaczej, wierzy w końcowy sukces. – Zawsze trzeba mieć szacunek do przeciwników i nie pozwalamy sobie na żadną nonszalancję. Zawodników mamy bardzo dobrych, można powiedzieć, że mieszankę doświadczenia z młodością. Liczę, że zawody w Gdańsku przebrniemy z dobrym skutkiem i będziemy mieli szansę walczyć o zwycięstwo w Stralsund. Mamy skład, który może dużo zdziałać – powiedział dla speedwayevents.pl Rafał Dobrucki.

W tym samym czasie w Pardubicach (Czechy) odbędzie się Finał „B”. U naszych południowych sąsiadów pojadą drużyny: duńska, brytyjska, ukraińska i czeska. Do ostatniej fazy żużlowego Euro w Landshut, gdzie na resztę uczestników czeka już ekipa Niemiec, awans uzyskają zwycięzcy obu zawodów oraz drugi zespół z lepszym bilansem punktowym.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×