Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Roszada w składzie reprezentacji Polski na finał Speedway of Nations „”Ja mogę się tylko cieszyć””

Speedway of Nations
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Roszada w składzie reprezentacji Polski na finał Speedway of Nations „”Ja mogę się tylko cieszyć””

Już w sobotę czeka nas rywalizacja w finale Speedway of Nations. Reprezentacja Polski powalczy z innymi sześcioma drużynami o przełamanie niemocy w tych zmaganiach i pierwsze złoto w historii tej rywalizacji. Po półfinale, który Polacy przeszli bez żadnych problemów, doszło do jednej zmiany w zespole. Macieja Janowskiego zastąpił Patryk Dudek. Ten drugi cieszy się z otrzymanej od selekcjonera szansy.

W ostatni weekend Dudek prezentował bardzo wysoką formę. Najpierw wygrał pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Łodzi, pokonując samego Bartosza Zmarzlika. Dzień później w starciu KS Apatora Toruń z Orlen Oil Motorem Lublin był kluczowym zawodnikiem „Aniołów” i pomógł im w odniesieniu sensacyjnego zwycięstwa. 32-latek jest wdzięczny za otrzymaną od Rafała Dobruckiego szansę. Wspomniał on również, jak wyglądał jego pobyt razem z drużyną w Manchesterze.

– Ja mogę się tylko cieszyć z tego, że trener Rafał Dobrucki mnie zauważył. Patrząc na to, że byłem brany pod uwagę na ten wyjazd od początku tego tygodnia, to z tyłu głowy czas czułem się gotowy i świadomy tego, co mam robić przez ten tydzień. Po półfinale trener powiedział mi, że to ja w sobotę zastąpię Maćka. Cóż, czekamy na finał – przyznał w rozmowie z portalem polskizuzel.pl.

We wtorkowym półfinale jako rezerwowy w składzie biało-czerwonych jechał Maciej Janowski. Tym razem jego miejsce zajmie Dudek. Żużlowiec KS Apatora Toruń był obecny w parku maszyn podczas półfinałowych zawodów, które Polacy zakończyli na drugim miejscu. Jak wyglądał tamten turniej z perspektywy 32-latka będącego w roli obserwatora rywalizacji o awans do półfinału?

– Patrząc na to, na jakich przełożeniach jechali nasi zawodnicy, jakich ruchów dokonywali w trakcie zawodów, to mogę powiedzieć, że teoretycznie jechałem tak samo, jak oni. Dokonałbym identycznych wyborów – mówił Patryk Dudek.

W sobotę Polacy w składzie Kubera Zmarzlik i Dudek staną do walki o pierwsze w historii Speedway of Nations złoto dla Polski. Biało-czerwoni są jednym z kandydatów do zwycięstwa i na pewno zrobią wszystko, aby zawiesić na swoich szyjach medale z najcenniejszego kruszcu. W polskim obozie przed finałowymi zmaganiami panują dobre nastroje. Nie wiadomo jednak, jakich warunków można się spodziewać, o czym wspomniał rezerwowy naszej ekipy.

– Ciężko jednak cokolwiek powiedzieć o sobocie. Czy będą podobne warunki? W środę, na drugim półfinale, przed zawodami spadł deszcz, więc warunki mogły być inne niż we wtorek. Dlatego nie wiem, co nas może spotkać w finale. Plus jest taki, że w piątek jadą nasi młodzi zawodnicy w finale SoN2. To nam może coś podpowiedzieć – wskazuje żużlowiec.

436345103 1037425377991292 3557042528049257625 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
435982295 1037427707991059 6858881765752297942 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *