Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zmarzlik zakończył dyskusje: Jak na zawodnika bez formy, było całkiem nieźle

mistrza świata
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Zmarzlik zakończył dyskusje: Jak na zawodnika bez formy, było całkiem nieźle

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w rozgrywanych w Toruniu zawodach PGE IMME im. Zenona Plecha. Zawodnik Platinum Motoru Lublin odpowiedział tym samym na słowa tych, którzy po pierwszych jazdach przedsezonowych, wróżyli nieco słabsze wyniki najlepszego żużlowca świata.

Zbigniew Fiałkowski o przeniesieniu zawodów ze środka na początek sezonu

Trzykrotny mistrz świata dał jasny sygnał przed kamerami Canal+ tym, którzy w niego zwątpili na początku sezonu. Przypomnijmy, że wielu kibiców i ekspertów bardzo zaskoczył nieco słabszy występ Zmarzlika w bydgoskim Kryterium Asów, gdzie zajął szóste miejsce.

– Jak na zawodnika bez formy, jak to mówiono o mnie po pierwszych puszczeniach klamki. To było całkiem nieźle – powiedział jeździec Platinum Motoru Lublin dla Canal+.

27-latek opowiedział także o radości, jaką dało mu zwycięstwo w PGE IMME im. Zenona Plecha. Żużel, choć z pozoru jest sportem prostym, wymaga od zawodnika oraz jego teamu niezwykłej koncentracji i nieustannej pracy, by utrzymać zarówno siebie samego, jak i sprzęt w najlepszej możliwej dyspozycji.

Cieszę się, wiem ile nerwów i pracy nas to kosztowało. […] To niby prosty sport, ale aż za bardzo. Chcąc być w topie, to z roku na rok trzeba zmieniać, przekładać i kontrolować. Dlatego tak kocham ten sport, bo kręci mnie on jeździecko i technicznie – zakończył trzykrotny indywidualny mistrz świata.

Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×