Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Oba zespoły mają coś do udowodnienia. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno [zapowiedź]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Autor: Bartosz Glapiak

Oceń Wpis

Oba zespoły mają coś do udowodnienia. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno [zapowiedź]

To będzie mecz o odbicie się od dna tabeli. W niedzielne popołudnie Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym stadionie Aforti Start Gniezno. Oba zespoły odjechały dwa spotkania na zapleczu PGE Ekstraligi. Punkty zdołali wywalczyć jedynie gnieźnianie, którzy po emocjonującym pojedynku zremisowali w Zielonej Górze. Starcie w Gdańsku będzie dla obu ekip szansą na zgarnięcie pierwszego ligowego zwycięstwa.

zespoły
Oba zespoły mają coś do udowodnienia. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno [zapowiedź] 2

Nie tak z pewnością oba zespoły wyobrażały sobie początek nowego sezonu. Gdańszczanie na inaugurację rozgrywek przegrali u siebie z ubiegłorocznym finalistą eWinner 1. Ligi – Cellfast Wilkami Krosno. Goście pewnie weszli w tamto spotkanie i bez problemów dowieźli wygraną do końca. Mecz zakończył się wynikiem 51:39 dla podopiecznych Ireneusza Kwiecińskiego, a najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy był Wiktor Trofimow, którzy zdobył tego dnia 11 „oczek”. Na następny pojedynek ekipa Eryka Jóźwiaka wybrała się do Bydgoszczy, gdzie również nie zainkasowała choćby 40 punktów przegrywając z miejscową Abramczyk Polonią w stosunku 52:38.

Z kolei gnieźnianie muszą otrząsnąć się po wysokiej porażce na własnym stadionie z Orłem Łódź. Goście w ostatnią niedzielę nie dali szans rywalom, a na torze w Gnieźnie czuli się jak ryba w wodzie. Walkę z łodzianami byli w stanie podjąć jedynie liderzy zespołu, Michael Jepsen Jensen oraz Oskar Fajfer. O zmazanie tej skazy zespół z pierwszej stolicy Polski powalczy w niedzielę w Gdańsku. Zawodnicy Błażeja Skrzeszewskiego pokazali już w tym roku, że potrafią napsuć krwi rywalowi. W pierwszej kolejce w Zielonej Górze byli blisko sięgnięcia po dwa punkty meczowe, jednak ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Zespoły nie dokonały znaczących zmian w zestawieniach w stosunku do poprzedniego spotkania. Gdańszczanie dalej korzystać będą z możliwości zastosowania zastępstwa zawodnika za wykluczonego z rozgrywek Wiktora Kułakowa. Jedna niewiadoma pozostaje po stronie gości z Gniezna. Szkoleniowiec pozostawił jedną lukę w składzie, która najprawdopodobniej wypełni Antonio Lindbaeck lub Peter Kildemand. W przypadku Duńczyka jego występ będzie zależał od sytuacji zdrowotnej zawodnika, gdyż w środowym spotkaniu ligi duńskiej zaliczył groźnie wyglądający upadek na prostej startowej.

Awizowane składy:

Reklamy

Aforti Start Gniezno:
1.
2. Ernest Koza
3. Oskar Fajfer
4. Szymon Szlauderbach
5. Michael Jepsen Jensen
6. Marcel Studziński
7. Mikołaj Czapla

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Adrian Gała
10. Rasmus Jensen
11. Wiktor Trofimow
12. Z/Z
13. Jakub Jamróg
14. Marcel Krzykowski
15. Kamil Marciniec

Fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×