Żużel - Best Speedway Tv

Presja na gospodarzach. Goście postarają się o sprawienie niespodzianki - zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Presja na gospodarzach. Goście postarają się o sprawienie niespodzianki – zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

Włókniarz Częstochowa

Presja na gospodarzach. Goście postarają się o sprawienie niespodzianki – zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

Pora na ćwierćfinałowe rewanże w PGE Ekstralidze. Przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie miejscowy Włókniarz zmierzy się z wrocławską Spartą. W stolicy Dolnego Śląska podopieczni Lecha Kędziory wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę. Czy Wrocławianie zdołają odrobić straty poniesione na własnym terenie?

Częstochowianie niezmiennie są w świetnej formie i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Oczywiście w drużynie Lecha Kędziory nadal nie wszystko działa idealnie, ale wyniki sprawiają, że obok Motoru Lublin Włókniarze wyrośli na głównego kandydata do złotego medalu. Pierwszy krok w play-offach już został wykonany w ubiegłą niedzielę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Częstochowianie wygrali dwoma punktami mimo tego, że lider zespołu Leon Madsen pojechał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Przypomnijmy, że Duńczyk zdobył zaledwie osiem punktów. Budujące dla trenera Kędziory musi być to, że w buty lidera wszedł Kacper Woryna, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa. 

Daniel Bewley drugi raz z rzędu wygrywa Grand Prix! Świetne emocje na stadionie we Wrocławiu i średni występ Polaków!

W drużynie Betard Sparty Wrocław winnym porażki został okrzyknięty Gleb Czugunow. To właśnie Rosjanin z polskim obywatelstwem był najsłabszym ogniwem wśród seniorów, zdobywając jedynie trzy punkty w pięciu startach. Młody zawodnik nie mógł dopasować się do toru, który przez ostatnie kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem był przykryty plandeką. Na minimalną porażkę Wrocławian niebagatelny wpływ miała też dyspozycja juniorów, którzy wyraźnie przegrali punktowo starcie z częstochowskimi rówieśnikami. Kowalski i Curzytek zdobyli ledwie cztery oczka, przy jedenastu na koncie Miśkowiaka i Świdnickiego. 

Rewanż pod Jasną Górą będzie miał jeden wspólny mianownik z pierwszą odsłoną ćwierćfinałowej rywalizacji. Podobnie jak tydzień temu we Wrocławiu, tak samo teraz w Częstochowie pogoda jest mocno niepewna. Tor przy Olsztyńskiej został przykryty plandeką. Takie same procedury zastosowano wcześniej we Wrocławiu. Zobaczymy, jak z takim wyzwaniem wykorzystania atutu własnego toru poradzą sobie podopieczni Lecha Kędziory.

To na drużynie gospodarzy ciąży presja związana z obowiązkiem awansu do półfinału. W ostatnich tygodniach sezonu zasadniczego Włókniarz pokazał ogromną moc, wobec czego rozbudził apetyty kibiców. Porażka na własnym terenie z Betard Spartą, zwłaszcza po wcześniejszej wygranej we Wrocławiu, z pewnością byłaby sporym zawodem dla miejscowych kibiców. Naprzeciw gospodarzy stanie jednak nie byle jaki zespół. Sparta to przecież panujący aktualnie mistrz Polski ze świetnymi nazwiskami w składzie. W drużynie z Dolnego Śląska liczą na poprawę dyspozycji Gleba Czugunowa, a także Taia Woffindena.

Brytyjczyk w sezonie zasadniczym pojechał w Częstochowie fatalne zawody. Trzykrotny mistrz świata zakończył wówczas zawody ze wstydliwym dla siebie dorobkiem ledwie dwóch punktów z bonusem. Zresztą identyczny dorobek bez bonusa zapisał na swoim koncie wtedy Gleb Czugunow. Bez wątpienia to właśnie ci dwaj zawodnicy będą kluczowi w kontekście próby odrobienia strat z Wrocławia. 

Reklamy

Spotkanie w Częstochowie rozpocznie się punktualnie o godzinie 19:15. Pół godziny wcześniej odbędzie się próba toru. Równolegle z tym meczem będą się odbywały dwa pozostałe ćwierćfinałowe pojedynki. Przypomnijmy, że awans do półfinałów uzyska trzech zwycięzców swoich dwumeczów oraz najlepszy przegrany. W tabeli lucky-looserów w pierwszej kolejności liczą się duże punkty za zwycięstwo lub remis w pojedynczym spotkaniu. 

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

 • 9. Leon Madsen
 • 10. Bartosz Smektała
 • 11. Kacper Woryna
 • 12. Jonas Jepessen
 • 13. Fredrik Lindgren
 • 14. Mateusz Świdnicki
 • 15. Jakub Miśkowiak

Betard Sparta Wrocław

 • 1. Gleb Czugunow
 • 2. Mateusz Panicz
 • 3. Tai Woffinden
 • 4. ZZ
 • 5. Maciej Janowski
 • 6. Bartłomiej Kowalski
 • 7. Michał Curzytek
 • 8. Daniel Bewley

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×