Żużel - Best Speedway Tv

Falubaz ma coś do udowodnienia. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - Trans MF Devils Landshut | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Falubaz ma coś do udowodnienia. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra – Trans MF Devils Landshut

Falubaz

Falubaz ma coś do udowodnienia. Zapowiedź meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra – Trans MF Devils Landshut

Jednym z niedzielnych spotkań w eWinner 1. Lidze będzie pojedynek drużyn z czołówki tabeli. Stelmet Falubaz Zielona Góra zmierzy się na własnym stadionie z Trans MF Devils Landshut. W obozie zielonogórzan po ostatniej porażce w Gdańsku doszło do małej rewolucji i kibice oczekują solidnego występu drużyny.

Oba zespoły znajdują się w pierwszej czwórce klasyfikacji na zapleczu PGE Ekstraligi. Zawodnicy z Myszką Miki w herbie walczą o bezpośredni awans do najlepszej żużlowej ligi świata. Ostatnie występy zespołu nie napawają jednak optymizmem. Porażki w Bydgoszczy i Gdańsku mogą okazać się kluczowe pod kątem układu par w fazie play-off. Kibice w niedzielę oczekują pewnego zwycięstwa nad beniaminkiem z Niemiec. “Diabły” z Landshut spisują się w tym sezonie zdecydowanie powyżej oczekiwań i walczą o awans do dalszej fazy rozgrywek.

Na tym etapie sezonu zespoły nie mogą sobie pozwolić na wpadki. Wydaje się, że pod większą presją w tym spotkaniu będzie Stelmet Falubaz. Będą to pierwsze zawody pod wodzą Tomasza Szymankiewicza i Marka Mroza, którzy są członkami sztabu szkoleniowego naszej drużyny. Obaj zastąpili na tym stanowisku Piotra Żyto, z którym klub postanowił zakończyć współpracę.

Drużyny wystąpią w niezmiennych składach. Szczególnie uwaga kibiców będzie zwrócona ku Rohanowi Tungate’owi, który w poprzednim spotkaniu zaliczył fatalny występ. Po stronie gości kluczowa będzie postawa juniorów oraz zawodników tak zwanej drugiej linii. “Diabły” na własnym stadionie zaliczają bardzo dobre występy, jednak gorzej sprawa ma się na wyjazdach. Niemniej jednak udowodnili oni w tym sezonie, że potrafią zajść za skórę gospodarzom wygrywając mecz w Łodzi.

Miejmy nadzieję, że czekają nas emocjonujące zawody. Start do pierwszego wyścigu w niedzielę o godzinie 14:00.

Awizowane składy:

Reklamy

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Erik Riss
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Norick Bloedorn
7. Erik Bachhuber

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Piotr Protasiewicz
10. Max Fricke
11. Rohan Tungate
12. Jan Kvech
13. Krzysztof Buczkowski
14. Fabian Ragus
15. Dawid Rempała
16. Mateusz Tonder

Fot. własne

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×