Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Zapowiedź meczu ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Rozpoczynamy 6. kolejkę 1. Ligi Żużlowej

ROW Rybnik

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź meczu ROW Rybnik – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Rozpoczynamy 6. kolejkę 1. Ligi Żużlowej

Przed nami pierwsze spotkanie 6. kolejki. Już w tę sobotę 20.05 o godz. 16:30 na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej 1. Ligi Żużlowej. Tym razem ROW rybnik podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym, otwierającym 6. rundę na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze ostatnie spotkanie na własnym owalu zwieńczyli trzypunktową wygraną z GKŻ Wybrzeżem Gdańsk. W sobotę natomiast, na domowym torze, podejmą H. Skrzydlewską Orła Łódź.

ROW Rybnik po pięciu kolejkach, na swoim koncie mają tylko jedno zwycięstwo i aż cztery porażki. Zwycięstwo odnotowali dopiero w ostatnim meczu z GKŻ Wybrzeżem Gdańsk, w ubiegły piątek, na własnym owalu. Nie ulega zatem wątpliwości, iż będą oni zmotywowani i chętni do walki o kolejne punkty w domowych warunkach. Mecz ten, będzie również pierwszym występem Brady’ego Kurtza przeciwko klubowi, który reprezentował w ubiegłym sezonie.

Dla H. Skrzydlewska Orła Łódź będzie, to natomiast kolejne spotkanie na wyjeździe. Orły bowiem ostatni mecz, budzący wiele kontrowersji, odjechały w Ostrowie, gdzie po 8. biegach zainkasowały kolejne dwa punkty. Drużyna z Łodzi ma na swoim koncie trzy wygrane oraz dwie porażki, a co za tym idzie, bez wątpienia również, będzie chciała powiększyć liczbę punktów dodatnich. Pod znakiem zapytania ponownie stoi występ, powołanego do składu, kapitana łódzkiej drużyny Tomasza Gapińskiego.

O tym czy żużlowcom ROWu Rybnik uda się ponownie wykorzystać atut własnego toru, czy też goście z H. Skrzydlewska Orła Łodzi będą kontynuowali zbieranie jakże cennych, w drodze do fazy play off, dodatnich punktów, przekonamy się już w sobotę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na Stadion Miejski w Rybniku przy ul. Gliwickiej 72 oraz przed telewizory na kanał Canal+ Sport 5. Początek transmisji o godz. 16:00, początek spotkania o godz. 16:30. Sędzią zawodów będzie Krzysztof Meyze, komisarzem toru Krzysztof Guz, a komisarzem technicznym Rafał Wojciechowski.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
9. Brady Kurtz
10. Patryk Wojdyło (U24)
11. Matej Zagar
12. Lech Chlebowski
13. Patrick Hansen
14. Kacper Tkocz
15. Paweł Trześniewski

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Timo Lahti
2. Mateusz Tonder (U24)
3. Tomasz Gapiński
4. Jakub Jamróg
5. Niels-Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. Andrzej Kozyrski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *