Za nami ćwierćfinały IMP. Zawodnicy ścigali się w Rawiczu, Łodzi, oraz Bydgoszczy.(podsumowanie)

Trzy z Czterech Ćwierćfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jak mówi regulamin po ośmiu zawodników z każdego turnieju awansowało do finału. Nie brakowało emocji i było blisko niespodzianki.
Ćwierćfinał w Rawiczu:
Pomimo opóźnienia jakie miało miejsce w Rawiczu (awaria techniczna) to tam wyjechali na tor jako pierwsi. Na stadionie im. Floriana Kapały prezentowali się między innymi Patryk Dudek, Przemysław Pawlicki ,Bartosz Smektała oraz Kacper Gomólski. Początek zawodów na pewno do udanych nie zaliczy Bartosz Smektała, kibice spodziewali się że zawodnik nie awansuje do półfinału kiedy przez dwa pierwsze biegi przekroczył On linie mety jako czwarty zawodnik nie zdobywając punktu, każdy kolejny bieg był dla Smektały bardzo ważny ostatecznie zawodnik wygrał trzy pozostałe biegi i awansował do półfinału. Zawodnik na co dzień reprezentujący barwy Włókniarza Częstochowy sam po zawodach w wywiadzie dla Motowizji przyznał ”To były bardzo trudne zawody dla mnie. Na szczęście udało się złapać odpowiednie ustawienia i mieć lepsze pola startowe. Wygrywałem wyścigi, ale czegoś mi brakowało”
Świetną formą dysponował także Tobiasz Musielak, któremu na pewno sprzyjał Rawicki tor to tutaj stawiał On swoje pierwsze kroki w żużlu można powiedzieć że to właśnie na tym stadionie się wychował i mało które zawody mu tam nie wychodzą. Najlepszy czas dnia należał do Kacpra Gomólskiego zawodnik ROW-u bardzo dobrze radził sobie w zawodach do czasu swojego czwartego startu. Zawodnik przed kamerami motowizji przyznał że po upadku w parku maszyn narzekał na problemy z kolanem co zatem idzie Gomólski może mówić o sporym pechu bo przez to wydarzenie musiał wycofać się z dalszej części zawodów i nie było Mu dane ich dokończenie.
Punktacja:
1. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) 14 (3, 2, 3, 3, 3)
2. Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów Wlkp.) 12 (2, 1, 3, 3, 3)
3. Kacper Gomólski (ROW Rybnik) 11 (3, 3, 3, 2, -)
4. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) 11 (3, 2, 1, 3, 2)
5. Marcin Nowak (Orzeł Łódź) 10 (2, 2, 2, 1, 3)
6. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) 10 (2, 3, 2, 2, 1)
7. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa) 9 (0, 0, 3, 3, 3)
8. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) 9 (1, 3, 2, 1, 2)
9. Damian Dróżdż (Fogo Unia Leszno) 8+3 (2, 3, 2, 0, 1) – rezerwowy w półfinale
10. Damian Baliński (Fogo Unia Leszno) 8+2 (3, 1, 0, 2, 2)
11. Kevin Fajfer (Aforti Start Gniezno) 5 (0, 0, 1, 2, 2)
12. Daniel Kaczmarek (Arged Malesa Ostrów Wlkp.) 4 (1, 2, 1, 0, 0)
13. Michał Gruchalski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 4 (1, 1, 0, 1, 1)
14. Mirosław Jabłoński (Aforti Start Gniezno) 4 (1, 1, 1, 1, 0)
15. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) 1 (0, 0, 0, 0, 1)
16. Fabian Ragus (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) 0 (0, 0, 0, 0, 0)
17. Jakub Osyczka (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) 0 (0)
18. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów Wlkp.) ns
Bieg po biegu:
1. Baliński, Dróżdż, Gruchalski, Szlauderbach
2. Dudek, Nowak, Miśkowiak Ragus
3. Musielak, Walasek, Kaczmarek, Smektała
4. Gomólski, Pawlicki, Jabłoński, Fajfer
5. Gomólski, Dudek, Baliński, Smektała
6. Miśkowiak, Kaczmarek, Jabłoński, Szlauderbach
7. Pawlicki, Musielak, Gruchalski, Ragus
8. Dróżdż, Nowak, Walasek, Fajfer
9. Musielak, Miśkowiak, Fajfer, Baliński
10. Walasek, Pawlicki, Dudek, Szlauderbach
11. Smektała, Nowak, Jabłoński, Gruchalski
12. Gomólski, Dróżdż, Kaczmarek, Ragus
13. Walasek, Baliński, Jabłoński, Ragus
14. Musielak, Gomólski, Nowak, Szlauderbach
15. Dudek, Fajfer, Gruchalski, Kaczmarek
16. Smektała, Pawlicki, Miśkowiak, Dróżdż
17. Nowak, Baliński, Pawlicki, Kaczmarek
18. Smektała, Fajfer, Szlauderbach, Ragus
19. Walasek, Miśkowiak, Gruchalski, Osyczka
20. Musielak, Dudek, Dróżdż, Jabłoński
21. Dróżdż, Baliński


Ćwierćfinał w Łodzi
Łodzi słabszą formą zaskoczył kibiców Adrian Miedziński zawodnik Apatora zdobył w całych zawodach zaledwie sześć punktów i nie awansował do półfinału. Świetne spotkanie pojechał kapitan Leszczyńskiej Uni Piotr Pawlicki i bez problemu awansował On do półfinału
Punktacja
1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 13 (2, 3, 3, 2, 3)
2. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) 12 (2, 2, 3, 3, 2)
3. Dominik Kubera (Motor Lublin) 12 (3, 3, 2, 2, 2)
4. Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów) 11 (0, 3, 3, 2, 3)
5. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) 11 (0,3,3,2,3)
6.Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin) 10 (2,1,3,1,3)
7. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń) 10 (3,1,2,3,1)
8. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 9 (2,2,1,3,1)
9. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) 7+3 (3,0,1,3,0)
10. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów) 7 +2 (1,0,2,1,3)
11. Adrian Miedziński (eWinner Apator Toruń) 6 (0,2,1,2,1)
12. Adrian Cyfer (Arged Malesa Ostrów Wlkp.) 4 (1,1,0,0,2)
13. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa) 3 (1,2,0,0,u)
14. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) 2 (1,0,0,0,1)
15. Lars Skupień (SpecHouse PSŻ Poznań) 2 (w,1,0,1,0)
16. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów Wlkp.) 1 (0,0,1,w,0)
17. Kacper Łobodziński (Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) 0 (0)
18. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) ns
Bieg po biegu:
1. Polis, Kościuch, Pióro, Łobodziński, Skupień (w/2min)
2. Fajfer, Buczkowski, Cyfer, Szostak
3. Przedpełski, Pieszczek, Świdnicki, Miedziński
4. Kubera, Pawlicki, Jasiński, Karczmarz
5. Fajfer, Kościuch, Przedpełski, Jasiński
6. Pawlicki, Pieszczek, Cyfer, Polis
7. Karczmarz, Miedziński, Buczkowski, Pióro
8. Kubera, Świdnicki, Skupień, Szostak
9. Kościuch, Kubera, Miedziński, Cyfer
10. Karczmarz, Fajfer, Polis, Świdnicki
11. Pawlicki, Przedpełski, Szostak, Pióro
12. Buczkowski, Jasiński, Pieszczek, Skupień
13. Kościuch, Pawlicki, Buczkowski, Świdnicki
14. Polis, Miedziński, Jasiński, Szostak (u/w)
15. Pieszczek, Kubera, Fajfer, Pióro
16. Przedpełski, Karczmarz, Skupień, Cyfer
17. Karczmarz, Kościuch, Pieszczek, Szostak
18. Buczkowski, Kubera, Przedpełski, Polis
19.Jasiński, Cyfer, Pióro, Świdnicki (u/w)
20. Pawlicki, Fajfer, Miedziński, Skupień
21. Polis, Jasiński


Ćwierćfinał w Bydgoszczy
Nie odbyło się bez groźnych upadków najbardziej niebezpiecznie zrobiło się w biegu piętnastym gdy na tor upadli Piotr Protasiewicz i Adrian Gała wypadek wyglądał fatalnie Protasiewicz wstał i o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Niestety Adrian Gała opuścił tor na noszach i udał się do szpitala. Zawodnikowi z Bydgoszczy życzymy dużo zdrowia i czekamy na pozytywne informacje odnośnie zdrowia Adriana.
W zawodach z bardzo dobrej strony pokazał się Szymon Woźniak zawodnik otarł się o komplet zdobywając w pięciu startach, cztery zwycięstwa. Z dobrej strony pokazał się również Grzegorz Zengota. Pozytywnie zaskoczył także młody zawodnik Falubazu Zielona Góra Damian Pawliczak zdobywając dziewięć punktów awansował do półfinału.
Punktacja:
1. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 13 (3,3,1,3,3)
3. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 11 (3,3,3,w,2)
4. Grzegorz Zengota (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 10 (2,2,3,1,2)
5. Damian Pawliczak (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – 9 (1,3,2,3,0)
6. Norbert Krakowiak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 9 (1,2,2,3,1)
7. Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 9 (2,1,2,2,2)
8. Tomasz Gapiński (Arged Malesa Ostrów) – 8+3 (w,0,3,2,3)
9. Mateusz Bartkowiak (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 8+2 (2,1,1,2,2)
10. Adrian Gała (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 6 (3,3,0,u/-,-)
11. Gleb Czugunow (Betard Sparta Wrocław) – 6 (0,1,1,1,3)
12. Robert Chmiel (SpecHouse PSŻ Poznań) – 5 (0,0,2,2,1)
13. Denis Zieliński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 3 (2,1,0,0,0)
14. Kamil Brzozowski (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 3 (1,2,-,-,-)
15. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 3 (1,0,0,1,1)
16. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 2 (0,1,w,1)
17. Tomasz Orwat (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 0 (0,0,d,w,-)
18. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 0 (w,w,-,-,-)
Bieg po biegu:
1. Gała, Zengota, Brzozowski, Orwat
2. Protasiewicz, Kowalski, Pawliczak, Czugunow
3. Woźniak, Zieliński, Krawczyk, Poczta
4. Hampel, Bartkowiak, Krakowiak, Chmiel
5. Protasiewicz, Zengota, Bartkowiak, Gapiński
6. Hampel, Woźniak, Czugunow, Orwat
7. Gała, Krakowiak, Kowalski, Krawczyk
8. Pawliczak, Brzozowski, Poczta, Chmiel
9. Zengota, Chmiel, Czugunow, Krawczyk
10. Protasiewicz, Krakowiak, Zieliński, Orwat (d/st)
11. Gapiński, Pawliczak, Hampel, Gała
12. Woźniak, Kowalski, Bartkowiak, Poczta (w/u)
13. Hampel, Kowalski, Zengota, Zieliński
14. Pawliczak, Bartkowiak, Krawczyk, Orwat (w/su)
15. Woźniak, Chmiel, Poczta (Gała u/-), Protasiewicz (w/su)
16. Krakowiak, Gapiński, Czugunow, Zieliński
17. Woźniak, Zengota, Krakowiak, Pawliczak
18. Gapiński, Kowalski, Chmiel, Zieliński
19. Czugunow, Bartkowiak
20. Hampel, Protasiewicz, Krawczyk
Bieg dodatkowy o miejsca 8-9.
21. Gapiński, Bartkowiak
Czwarty ćwierćfinał odbędzie się na torze w Rzeszowie 13 maja. Półfinały odbędą się na torach w Krośnie i w Gnieźnie 26 maja. W finale który odbędzie się w Lesznie 11 lipca nie zabraknie takich gwiazd jak Maciej Janowski czy mistrz Świata Bartosz Zmarzlik.


fot. Własne / Michał Szmyd

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *